GÜNCEL Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Şanlıurfa ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Şanlıurfa genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Şanlıurfa ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

şanlıurfa büyükşehir belediyesi e-imar
şanlıurfa büyükşehir belediyesi e-imar

Şanlıurfa En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Şanlıurfa İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Şanlıurfa İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Şanlıurfa İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Akçakale Belediyesi E-İmarSORGULA
Birecik Belediyesi E-İmarSORGULA
Bozova Belediyesi E-İmarSORGULA
Ceylanpınar Belediyesi E-İmarSORGULA
Eyyübiye Belediyesi E-İmarSORGULA
Halfeti Belediyesi E-İmarSORGULA
Haliliye Belediyesi E-İmarSORGULA
Harran Belediyesi E-İmarSORGULA
Hilvan Belediyesi E-İmarSORGULA
Karaköprü Belediyesi E-İmarSORGULA
Siverek Belediyesi E-İmarSORGULA
Suruç Belediyesi E-İmarSORGULA
Viranşehir Belediyesi E-İmarSORGULA

Şanlıurfa ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Şanlıurfa’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla