Akçakale Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Şanlıurfa Akçakale Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Akçakale Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Akçakale Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Acıkuyu Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi, Akbilek Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Akçalı Mahallesi, Akdiken Mahallesi, Akkeçi Mahallesi, Aksahrınç Mahallesi, Alatlar Mahallesi, Alıncık Mahallesi, Arıcan Mahallesi, Aslanlı Mahallesi, Aşağıbeydaş Mahallesi, Aşağıçinpolat Mahallesi, Aşağıderen Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aydınlı Mahallesi, Ayranlı Mahallesi, Ayyıldız Mahallesi, Baykuş Mahallesi, Bilece Mahallesi, Bolatlar Mahallesi, Boybeyi Mahallesi, Buket Mahallesi, Bulutlu Mahallesi, Büyücek Mahallesi, Büyüknaneli Mahallesi, Büyüktaş Mahallesi, Büyüktokaç Mahallesi, Cevher Mahallesi, Ceylanlı Mahallesi, Çakırlar Mahallesi, Çokalan Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Çukurca Mahallesi, Deniz Mahallesi, Dibek Mahallesi, Donandı Mahallesi, Dorumali Mahallesi, Düzce Mahallesi, Edebey Mahallesi, Eke Mahallesi, Ekinyazı Mahallesi, Erdemler Mahallesi, Erecek Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Fişenge Mahallesi, Geçittepe Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Gündaş Mahallesi, Güneren Mahallesi, Güvenç Mahallesi, Hacıekber Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İkizce Mahallesi, İncedere Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Kayaca Mahallesi, Kayalık Mahallesi, Keçili Mahallesi, Kelebek Mahallesi, Kepezli Mahallesi, Kılıçlı Mahallesi, Kırmıtlı Mahallesi, Koruklu Mahallesi, Köseören Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Küçük Hacıekber Mahallesi, Mavitaş Mahallesi, Menzil Mahallesi, Mermer Mahallesi, Mil Mahallesi, Narlıova Mahallesi, Nimet Mahallesi, Nusretiye Mahallesi, Ohali Mahallesi, Okaylar Mahallesi, Onortak Mahallesi, Ortaderen Mahallesi, Ortaören Mahallesi, Osmanlı Mahallesi, Öncül Mahallesi, Pekmezli Mahallesi, Sakça Mahallesi, Salihler Mahallesi, Sevimli Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Sınırgören Mahallesi, Süleymanşah Mahallesi, Şahinler Mahallesi, Şahinsoylu Mahallesi, Şanlı Mahallesi, Şefkat Mahallesi, Şehitnusretbey Mahallesi, Taşkınlar Mahallesi, Tatlıca Mahallesi, Topçu Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Tuzluca Mahallesi, Uğraklı Mahallesi, Uğurhan Mahallesi, Uğurtaş Mahallesi, Vize Mahallesi, Yağmuralan Mahallesi, Yalınlı Mahallesi, Yazlıca Mahallesi, Yediyol Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşerti Mahallesi, Yukarı Çukurca Mahallesi, Yukarıbeydaş Mahallesi, Yukarıçinpolat Mahallesi, Yukarıderen Mahallesi, Yusufbey Mahallesi, Zenginova Mahallesi, Zorlu Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Şanlıurfa Akçakale Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Akçakale belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Akçakale mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Akçakale Belediyesi E-İmar Durumu

Şanlıurfa Akçakale İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Akçakale imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Akçakale İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Akçakale Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Akçakale Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Akçakale Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Akçakale İmar Planı

1 – Sorgulamak için Akçakale Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Akçakale ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Akçakale Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Akçakale Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Şanlıurfa Akçakale Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Şanlıurfa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şanlıurfa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla