Tepebaşı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Tepebaşı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Tepebaşı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ahılar Mahallesi, Alınca Mahallesi, Aşağı Söğütönü Mahallesi, Aşağıkartal Mahallesi, Atalan Mahallesi, Atalantekke Mahallesi, Avlamış Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Batıkent Mahallesi, Behçetiye Mahallesi, Bektaşpınarı Mahallesi, Beyazaltın Mahallesi, Boyacıoğlu Mahallesi, Bozdağ Mahallesi, Buldukpınar Mahallesi, Cumhuriye Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çalkara Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çanakkıran Mahallesi, Çukurhisar Yeni Mahallesi, Danişment Mahallesi, Eğriöz Mahallesi, Emirceoğlu Mahallesi, Ertuğrulgazi Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eskibağlar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevziçakmak Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Gökçekısık Mahallesi, Gökdere Mahallesi, Güllük Mahallesi, Gündüzler Mahallesi, Hacı Ali Bey Mahallesi, Hacı Seyit Mahallesi, Hasanbey Mahallesi, Hayriye Mahallesi, Hekimdağ Mahallesi, Hisar Mahallesi, Hoşnudiye Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Karaçobanpınarı Mahallesi, Karadere Mahallesi, Karagözler Mahallesi, Kavacık Mahallesi, Keskin Mahallesi, Kızılcaören Mahallesi, Kızılinler Mahallesi, Kozkayı Mahallesi, Kozlubel Mahallesi, Kumlubel Mahallesi, Mamure Mahallesi, Merkez Yeni Mahallesi, Mollaoğlu Mahallesi, Musaözü Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Muttalip Emirler Mahallesi, Muttalip Koyunlar Mahallesi, Muttalip Orta Mahallesi, Nemli Mahallesi, Ömerağa Mahallesi, Sakintepe Mahallesi, Satılmışoğlu Mahallesi, Sazova Mahallesi, Sulukaraağaç Mahallesi, Sütlüce Mahallesi, Şarhöyük Mahallesi, Şeker Mahallesi, Şirintepe Mahallesi, Takmak Mahallesi, Tandır Mahallesi, Taycılar Mahallesi, Tekeciler Mahallesi, Tunalı Mahallesi, Turgutlar Mahallesi, Uludere Mahallesi, Uluönder Mahallesi, Yakakayı Mahallesi, Yarımca Mahallesi, Yeniakçayır Mahallesi, Yenibağlar Mahallesi, Yeniincesu Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yukarı Söğütönü Mahallesi, Yukarıkartal Mahallesi, Yusuflar Mahallesi, Yürükakçayır Mahallesi, Zafer Mahallesi, Zincirlikuyu Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Tepebaşı belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Tepebaşı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Tepebaşı Belediyesi E-İmar Durumu

Eskişehir Tepebaşı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Tepebaşı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Tepebaşı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Tepebaşı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Tepebaşı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Tepebaşı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Tepebaşı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Tepebaşı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Eskişehir Tepebaşı ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Tepebaşı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Tepebaşı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Eskişehir Tepebaşı Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Eskişehir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Eskişehir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla