Eskişehir Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Eskişehir ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Eskişehir genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Tepebaşı Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Eskişehir ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  eskişehir büyükşehir belediyesi e-imar
  eskişehir büyükşehir belediyesi e-imar

  Eskişehir En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Eskişehir İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın. Aynı sayfa üzerinden geçmiş tarihli İmar planları arşivini de görüntüleyebilirsiniz.

  Eskişehir İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Eskişehir İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Alpu Belediyesi E-İmarSORGULA
  Beylikova Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çifteler Belediyesi E-İmarSORGULA
  Günyüzü Belediyesi E-İmarSORGULA
  Han Belediyesi E-İmarSORGULA
  İnönü Belediyesi E-İmarSORGULA
  Mahmudiye Belediyesi E-İmarSORGULA
  Mihalgazi Belediyesi E-İmarSORGULA
  Mihalıççık Belediyesi E-İmarSORGULA
  Odunpazarı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sarıcakaya Belediyesi E-İmarSORGULA
  Seyitgazi Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sivrihisar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Tepebaşı Belediyesi E-İmarSORGULA

  Eskişehir ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Eskişehir Kentsel Dönüşüm Alanları ve Projeleri

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi web sitesi üzerinden güncel kentsel dönüşüm alanları ve projelerini de inceleyebilirsiniz. Eskişehir kentsel dönüşüm alanlarını incelemek için tıklayın

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Eskişehir’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.