GÜNCEL Eskişehir Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Eskişehir ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Eskişehir genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Tepebaşı Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Eskişehir ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

eskişehir büyükşehir belediyesi e-imar
eskişehir büyükşehir belediyesi e-imar

Eskişehir En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Eskişehir İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın. Aynı sayfa üzerinden geçmiş tarihli İmar planları arşivini de görüntüleyebilirsiniz.

Eskişehir İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Eskişehir İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Alpu Belediyesi E-İmarSORGULA
Beylikova Belediyesi E-İmarSORGULA
Çifteler Belediyesi E-İmarSORGULA
Günyüzü Belediyesi E-İmarSORGULA
Han Belediyesi E-İmarSORGULA
İnönü Belediyesi E-İmarSORGULA
Mahmudiye Belediyesi E-İmarSORGULA
Mihalgazi Belediyesi E-İmarSORGULA
Mihalıççık Belediyesi E-İmarSORGULA
Odunpazarı Belediyesi E-İmarSORGULA
Sarıcakaya Belediyesi E-İmarSORGULA
Seyitgazi Belediyesi E-İmarSORGULA
Sivrihisar Belediyesi E-İmarSORGULA
Tepebaşı Belediyesi E-İmarSORGULA

Eskişehir ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Eskişehir Kentsel Dönüşüm Alanları ve Projeleri

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi web sitesi üzerinden güncel kentsel dönüşüm alanları ve projelerini de inceleyebilirsiniz. Eskişehir kentsel dönüşüm alanlarını incelemek için tıklayın

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Eskişehir’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

5/5 - (1 vote)

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla