Mahmudiye Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Eskişehir Mahmudiye Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Mahmudiye Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Mahmudiye Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akyurt Mahallesi, Balçıkhisar Mahallesi, Çal Mahallesi, Doğanca Mahallesi, Fahriye Mahallesi, Güllüce Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Kaymazyayla Mahallesi, Mesudiye Mahallesi, Orta Mahallesi, Şerefiye Mahallesi, Tokathan Mahallesi, Topkaya Mahallesi, Türkmenmecidiye Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Eskişehir Mahmudiye Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Mahmudiye belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Mahmudiye mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Mahmudiye Belediyesi E-İmar Durumu

Eskişehir Mahmudiye İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Mahmudiye imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Mahmudiye İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Mahmudiye Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Mahmudiye Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Mahmudiye Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Mahmudiye İmar Planı

1 – Sorgulamak için Mahmudiye Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Eskişehir Mahmudiye ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Mahmudiye Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Mahmudiye Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Eskişehir Mahmudiye Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Eskişehir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Eskişehir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla