Ankara Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2024

Ankara Büyükşehir Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Ankara ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Ankara genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

İmar uygulaması ile Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle Belediyelerine ait güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Ankara Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Ankara ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları
Ankara Büyükşehir Belediyesi

Ankara En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Ankara İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Ankara İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Ankara İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Akyurt Belediyesi E-İmarSORGULA
Altındağ Belediyesi E-İmarSORGULA
Ayaş Belediyesi E-İmarSORGULA
Bala Belediyesi E-İmarSORGULA
Beypazarı Belediyesi E-İmarSORGULA
Çamlıdere Belediyesi E-İmarSORGULA
Çankaya Belediyesi E-İmarSORGULA
Çubuk Belediyesi E-İmarSORGULA
Elmadağ Belediyesi E-İmarSORGULA
Etimesgut Belediyesi E-İmarSORGULA
Evren Belediyesi E-İmarSORGULA
Gölbaşı Belediyesi E-İmarSORGULA
Güdül Belediyesi E-İmarSORGULA
Haymana Belediyesi E-İmarSORGULA
Kalecik Belediyesi E-İmarSORGULA
Kahramankazan Belediyesi E-İmarSORGULA
Keçiören Belediyesi E-İmarSORGULA
Kızılcahamam Belediyesi E-İmarSORGULA
Mamak Belediyesi E-İmarSORGULA
Nallıhan Belediyesi E-İmarSORGULA
Polatlı Belediyesi E-İmarSORGULA
Pursaklar Belediyesi E-İmarSORGULA
Sincan Belediyesi E-İmarSORGULA
Şereflikoçhisar Belediyesi E-İmarSORGULA
Yenimahalle Belediyesi E-İmarSORGULA

Ankara ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aslanapa Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

1/25.0000 Ankara Nazım İmar Planı

1/25.000 Ölçekli 2023 Başkent Ankara Nazım İmar Planı;

Ankara Büyükşehir Belediyesi E-İmar

Ankara’nın küresel yapı, ülke ve bölgedeki yeri ve potansiyellerine dayalı ve sürdürülebilir gelişme politikalarına uyumlu, Doğal ve beşeri kaynak ve potansiyellerden varlıklarına ve devamlarına zarar vermeyecek ve optimum yararlanmaya imkan verecek biçimde, sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmeyi sağlayarak, koruma ve kullanma dengesini kurmayı amaçlayan, Yaşanabilir, sağlıklı, yaşam kalitesi artmış, Türkiye Cumhuriyetinin Başkentinin planlı kentleşmesini yönlendirmeyi hedefleyen üst ölçekli plandır. Bu plan, Ankara’da yapılacak tüm araştırma, planlama, projelendirme ve uygulama çalışmaları için üst ölçekli referans çerçevesidir.

Ankara’da Değişen, Yeni Cadde ve Sokak İsimleri

Aradığınız cadde ve sokağı bulamıyorsanız eğer aradığınız cadde ve sokağın ismi değişmiş olabilir. Ankara Büyükşehir Belediyesi genelinde değişen cadde ve sokak isimlerinin güncel halini buraya tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Ankara’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

5/5 - (3 votes)

Yorum yapın