Ankara Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Ankara ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Ankara genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Ankara Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Ankara ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları
  Ankara Büyükşehir Belediyesi

  Ankara En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Ankara İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

  Ankara İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Ankara İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Akyurt Belediyesi E-İmarSORGULA
  Altındağ Belediyesi E-İmarSORGULA
  Ayaş Belediyesi E-İmarSORGULA
  Bala Belediyesi E-İmarSORGULA
  Beypazarı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çamlıdere Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çankaya Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çubuk Belediyesi E-İmarSORGULA
  Elmadağ Belediyesi E-İmarSORGULA
  Etimesgut Belediyesi E-İmarSORGULA
  Evren Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gölbaşı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Güdül Belediyesi E-İmarSORGULA
  Haymana Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kalecik Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kahramankazan Belediyesi E-İmarSORGULA
  Keçiören Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kızılcahamam Belediyesi E-İmarSORGULA
  Mamak Belediyesi E-İmarSORGULA
  Nallıhan Belediyesi E-İmarSORGULA
  Polatlı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Pursaklar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sincan Belediyesi E-İmarSORGULA
  Şereflikoçhisar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Yenimahalle Belediyesi E-İmarSORGULA

  Ankara ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  1/25.0000 Ankara Nazım İmar Planı

  1/25.000 Ölçekli 2023 Başkent Ankara Nazım İmar Planı;

  Ankara Büyükşehir Belediyesi E-İmar

  Ankara’nın küresel yapı, ülke ve bölgedeki yeri ve potansiyellerine dayalı ve sürdürülebilir gelişme politikalarına uyumlu, Doğal ve beşeri kaynak ve potansiyellerden varlıklarına ve devamlarına zarar vermeyecek ve optimum yararlanmaya imkan verecek biçimde, sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmeyi sağlayarak, koruma ve kullanma dengesini kurmayı amaçlayan, Yaşanabilir, sağlıklı, yaşam kalitesi artmış, Türkiye Cumhuriyetinin Başkentinin planlı kentleşmesini yönlendirmeyi hedefleyen üst ölçekli plandır. Bu plan, Ankara’da yapılacak tüm araştırma, planlama, projelendirme ve uygulama çalışmaları için üst ölçekli referans çerçevesidir.

  Ankara’da Değişen, Yeni Cadde ve Sokak İsimleri

  Aradığınız cadde ve sokağı bulamıyorsanız eğer aradığınız cadde ve sokağın ismi değişmiş olabilir. Ankara Büyükşehir Belediyesi genelinde değişen cadde ve sokak isimlerinin güncel halini buraya tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Ankara’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.