Antalya Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Antalya ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Antalya genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Antalya Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Antalya ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  Antalya En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Antalya Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Antalya İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın. Bu sayfada Askıda olan planları ve kesinleşmiş planları sağ üst köşeden seçerek görüntüleyebileceksiniz.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi E-İmar
  Antalya Büyükşehir Belediyesi E-İmar

  İmar uygulaması ile parselinizin askıda olup olmadığını ilçe – mahalle – ada no – parsel no bilgilerini yazarak da doğrudan görüntüleyebilirsiniz.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar 18 Uygulamaları hakkında detaylı bilgi edinmek ve duyuruları incelemek için tıklayın

  Antalya İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Antalya İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Akseki Belediyesi E-İmarSORGULA
  Aksu Belediyesi E-İmarSORGULA
  Alanya Belediyesi E-İmarSORGULA
  Demre Belediyesi E-İmarSORGULA
  Döşemealtı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Elmalı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Finike Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gazipaşa Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gündoğmuş Belediyesi E-İmarSORGULA
  İbradı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kaş Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kemer Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kepez Belediyesi E-İmarSORGULA
  Konyaaltı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Korkuteli Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kumluca Belediyesi E-İmarSORGULA
  Manavgat Belediyesi E-İmarSORGULA
  Muratpaşa Belediyesi E-İmarSORGULA
  Serik Belediyesi E-İmarSORGULA

  Antalya ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Antalya Nazım İmar Planları Sorgulama

  Antalya ili genelinde ilçelere ait 1/5000, 1/25000 Nazım imar planlarına ve 1/100.000 çevre düzeni planlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Antalya’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Antalya Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.