Kaş Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Antalya Kaş Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kaş Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kaş Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ağullu , Ahatlı , Aklar , Akörü , Andifli , Bayındır , Beldibi , Belenli , Belkonak , Bezirgan , Boğazcık , Cemre , Çamlıköy , Çamlıova , Çataloluk , Çavdır , Çayköy , Çerler , Çeşme , Çukurbağ , Dere , Dirgenler , Doğantaş , Gelemiş , Gökçeören , Gökçeyazı , Gömbe , Gürsu , Hacıoğlan , İkizce , İslamlar , Kalkan , Karadağ , Kasaba , Kemer , Kınık , Kızılağaç , Ortabağ , Ova , Palamut , Pınarbaşı , Sahilkılınçlı , Sarıbelen , Sarılar , Sinneli , Sütleğen , Uğrar , Üzümlü , Yaylakılınçlı , Yaylapalamut , Yeniköy , Yeşilbarak , Yeşilköy , Yuvacık Mahalle ve Köyleri ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Antalya Kaş Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kaş belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kaş mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Kaş Belediyesi E-İmar Durumu

Antalya Kaş İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kaş imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kaş İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kaş Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kaş Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kaş Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kaş İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kaş Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Antalya Kaş ilçesi Ağullu Mahallesi, Ahatlı Mahallesi, Aklar Mahallesi, Akörü Mahallesi, Andifli Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Beldibi Mahallesi, Belenli Mahallesi, Belkonak Mahallesi, Bezirgan Mahallesi, Boğazcık Mahallesi, Cemre Mahallesi, Çamlıköy Mahallesi, Çamlıova Mahallesi, Çataloluk Mahallesi, Çavdır Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Çerler Mahallesi, Çeşme Mahallesi, Çukurbağ Mahallesi, Dere Mahallesi, Dirgenler Mahallesi, Doğantaş Mahallesi, Gelemiş Mahallesi, Gökçeören Mahallesi, Gökçeyazı Mahallesi, Gömbe Mahallesi, Gürsu Mahallesi, Hacıoğlan Mahallesi, İkizce Mahallesi, İslamlar Mahallesi, Kalkan Mahallesi, Karadağ Mahallesi, Kasaba Mahallesi, Kemer Mahallesi, Kınık Mahallesi, Kızılağaç Mahallesi, Ortabağ Mahallesi, Ova Mahallesi, Palamut Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sahilkılınçlı Mahallesi, Sarıbelen Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Sinneli Mahallesi, Sütleğen Mahallesi, Uğrar Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yaylakılınçlı Mahallesi, Yaylapalamut Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilbarak Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yuvacık Mahallesi, İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kaş Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kaş Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Antalya Kaş Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Antalya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Antalya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla