Muratpaşa Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Antalya Muratpaşa Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Muratpaşa Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Muratpaşa Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Altındağ , Bahçelievler , Balbey , Barbaros , Bayındır , Cumhuriyet , Çağlayan , Çaybaşı , Demircikara , Deniz , Doğuyaka , Dutlubahçe , Elmalı , Ermenek , Etiler , Fener , Gebizli , Gençlik , Güvenlik , Güzelbağ , Güzeloba , Güzeloluk , Haşimişcan , Kılınçarslan , Kırcami , Kışla , Kızılarık , Kızılsaray , Kızıltoprak , Konuksever , Mehmetçik , Meltem , Memurevleri , Meydankavağı , Muratpaşa , Sedir , Selçuk , Sinan , Soğuksu , Şirinyalı , Tahılpazarı , Tarım , Topçular , Tuzcular , Üçgen , Varlık , Yenigöl , Yenigün , Yeşilbahçe , Yeşildere , Yeşilova , Yıldız , Yüksekalan , Zerdalilik , Zümrütova Mahalle ve Köyleri ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Antalya Muratpaşa Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Muratpaşa belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Muratpaşa mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Muratpaşa Belediyesi E-İmar Durumu

Antalya Muratpaşa İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Muratpaşa imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Muratpaşa İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Muratpaşa Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Muratpaşa Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Muratpaşa Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Muratpaşa İmar Planı

1 – Sorgulamak için Muratpaşa Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Antalya Muratpaşa ilçesi Altındağ Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Balbey Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Demircikara Mahallesi, Deniz Mahallesi, Doğuyaka Mahallesi, Dutlubahçe Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Ermenek Mahallesi, Etiler Mahallesi, Fener Mahallesi, Gebizli Mahallesi, Gençlik Mahallesi, Güvenlik Mahallesi, Güzelbağ Mahallesi, Güzeloba Mahallesi, Güzeloluk Mahallesi, Haşimişcan Mahallesi, Kılınçarslan Mahallesi, Kırcami Mahallesi, Kışla Mahallesi, Kızılarık Mahallesi, Kızılsaray Mahallesi, Kızıltoprak Mahallesi, Konuksever Mahallesi, Mehmetçik Mahallesi, Meltem Mahallesi, Memurevleri Mahallesi, Meydankavağı Mahallesi, Muratpaşa Mahallesi, Sedir Mahallesi, Selçuk Mahallesi, Sinan Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Şirinyalı Mahallesi, Tahılpazarı Mahallesi, Tarım Mahallesi, Topçular Mahallesi, Tuzcular Mahallesi, Üçgen Mahallesi, Varlık Mahallesi, Yenigöl Mahallesi, Yenigün Mahallesi, Yeşilbahçe Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yıldız Mahallesi, Yüksekalan Mahallesi, Zerdalilik Mahallesi, Zümrütova Mahallesi, İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Muratpaşa Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Muratpaşa Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Antalya Muratpaşa Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Antalya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Antalya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla