İstanbul Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. İstanbul ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve İstanbul genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile İstanbul ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi E-İmar
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi E-İmar

  İstanbul En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel İstanbul İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yeni hizmeti ile imar plan değişikliği olduğunda anında haberiniz olması için değişiklik yapıldığında ve plan askıya çıktığında cep telefonunuza sms ile bilgilendirme mesajı da alabilirsiniz. Gireceğiniz sayfada “Haberdar Ol” butonuna tıklamanız yeterli.

  Daha geçmiş tarihli imar askı planları ve imar değişikliklerini arıyorsanız geçmiş imar planı arşivi sayfasını ziyaret edebilir, tarihe göre arama yapabilirsiniz.

  İstanbul İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  İstanbul İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Adalar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Arnavutköy Belediyesi E-İmarSORGULA
  Ataşehir Belediyesi E-İmarSORGULA
  Avcılar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Bağcılar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Bahçelievler Belediyesi E-İmarSORGULA
  Bakırköy Belediyesi E-İmarSORGULA
  Başakşehir Belediyesi E-İmarSORGULA
  Bayrampaşa Belediyesi E-İmarSORGULA
  Beşiktaş Belediyesi E-İmarSORGULA
  Beylikdüzü Belediyesi E-İmarSORGULA
  Beyoğlu Belediyesi E-İmarSORGULA
  Büyükçekmece Belediyesi E-İmarSORGULA
  Beykoz Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çatalca Belediyesi E-İmarSORGULA
  Çekmeköy Belediyesi E-İmarSORGULA
  Esenler Belediyesi E-İmarSORGULA
  Esenyurt Belediyesi E-İmarSORGULA
  Eyüp Belediyesi E-İmarSORGULA
  Fatih Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gaziosmanpaşa Belediyesi E-İmarSORGULA
  Güngören Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kadıköy Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kağıthane Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kartal Belediyesi E-İmarSORGULA
  Küçükçekmece Belediyesi E-İmarSORGULA
  Maltepe Belediyesi E-İmarSORGULA
  Pendik Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sancaktepe Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sarıyer Belediyesi E-İmarSORGULA
  Silivri Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sultanbeyli Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sultangazi Belediyesi E-İmarSORGULA
  Şile Belediyesi E-İmarSORGULA
  Şişli Belediyesi E-İmarSORGULA
  Tuzla Belediyesi E-İmarSORGULA
  Ümraniye Belediyesi E-İmarSORGULA
  Üsküdar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Zeytinburnu Belediyesi E-İmarSORGULA

  İstanbul ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi E-İmar hizmetleri.

  İstanbul Nazım İmar Planları ve Planlama Çalışmaları

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un uzun vadede gelişmesinin yönlendirilmesi, kontrol altında tutulması, sıhhileştirilmesi, doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin korunması amacı ile sektörel araştırmalar yapmak,  1/100000 ölçekli çevre düzeni planı, 1/5000 ile 1/25.000 arasındaki her tür ve ölçekte Nazım İmar Planı yapmak veya yaptırmakla sorumludur. Bu kapsamda şehrin gelişimine yön veren hem üst ölçekli hem stratejik hem de nazım ve uygulama ölçeğinde plan çalışmaları yürütmekte, bu planların yapılması için gerekli araştırmaları yapmakta, katılım süreçlerini geliştirmekte ve ilgili kurumlarla koordineli eylem planları hazırlamaktadır.

  Çalışılan güncel nazım imar planlarını görmek ve siz de fikrinizi belirtmek, çalışmalara destek olmak için tıklayın.

  Şehir Planlama Müdürlüğü tarafından yapılan planlama çalışmalarına katılmanız için size seçenekler sunan bir platformdur. Bu platforma, şehrimizin planlanmasıyla ilgilenen herkes katılabilir. Çalışması devam eden planlama çalışmalarında gönüllü olarak çalışabilir, plan ve projeler hakkında kendi fikir ve önerilerinizle katkıda bulunabilir, İstanbulluları ilgilendiren meseleler, ilçe veya mahalleniz ile ilgili güncel anket çalışmalarına katılabilir, meclis kararlarına ulaşabilir ve bunların dışında şehrimizle ilgili istediğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  İstanbul’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.