GÜNCEL Kayseri Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

‎2022 Kayseri Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Kayseri ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Kayseri genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Akkışla‎, Bünyan‎, Develi, Felahiye, Hacılar‎, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas‎, Tomarza, Yahyalı‎, Yeşilhisar, Özvatan, İncesu Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Kayseri ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

kayseri büyükşehir belediyesi e-imar
kayseri büyükşehir belediyesi e-imar

Kayseri En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Kayseri İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile imar durumu sorgulaması yapmak için tıklayın.

Kayseri İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kayseri Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Kayseri İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Akkışla‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
Bünyan‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
Develi Belediyesi E-İmarSORGULA
Felahiye Belediyesi E-İmarSORGULA
Hacılar‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
Kocasinan Belediyesi E-İmarSORGULA
Melikgazi Belediyesi E-İmarSORGULA
Pınarbaşı Belediyesi E-İmarSORGULA
Sarıoğlan Belediyesi E-İmarSORGULA
Sarız Belediyesi E-İmarSORGULA
Talas‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
Tomarza Belediyesi E-İmarSORGULA
Yahyalı‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
Yeşilhisar Belediyesi E-İmarSORGULA
Özvatan Belediyesi E-İmarSORGULA
İncesu Belediyesi E-İmarSORGULA

Kayseri ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Kayseri’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla