‎2022 Kayseri Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Kayseri ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Kayseri genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Akkışla‎, Bünyan‎, Develi, Felahiye, Hacılar‎, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas‎, Tomarza, Yahyalı‎, Yeşilhisar, Özvatan, İncesu Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Kayseri ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  kayseri büyükşehir belediyesi e-imar
  kayseri büyükşehir belediyesi e-imar

  Kayseri En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Kayseri Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Kayseri İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile imar durumu sorgulaması yapmak için tıklayın.

  Kayseri İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Kayseri İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Akkışla‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
  Bünyan‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
  Develi Belediyesi E-İmarSORGULA
  Felahiye Belediyesi E-İmarSORGULA
  Hacılar‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kocasinan Belediyesi E-İmarSORGULA
  Melikgazi Belediyesi E-İmarSORGULA
  Pınarbaşı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sarıoğlan Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sarız Belediyesi E-İmarSORGULA
  Talas‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
  Tomarza Belediyesi E-İmarSORGULA
  Yahyalı‎ Belediyesi E-İmarSORGULA
  Yeşilhisar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Özvatan Belediyesi E-İmarSORGULA
  İncesu Belediyesi E-İmarSORGULA

  Kayseri ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Kayseri’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.