Tomarza Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kayseri Tomarza Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Tomarza Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Tomarza Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akdere Mahallesi, Akmezar Mahallesi, Arslantaş Mahallesi, Avşarsöğütlü Mahallesi, Bektaş Mahallesi, Bostanlık Mahallesi, Böke Mahallesi, Büyükcanlı Mahallesi, Culha Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Cücün Mahallesi, Çanakpınar Mahallesi, Çayinli Mahallesi, Çukurağaç Mahallesi, Dadaloğlu Mahallesi, Dağyurdu Mahallesi, Ekinli Mahallesi, Emiruşağı Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Güzelce Mahallesi, Güzelsu Mahallesi, Hacıpaşa Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İcadiye Mahallesi, İmamkullu Mahallesi, İncili Mahallesi, Kale Mahallesi, Kapukaya Mahallesi, Karamuklu Mahallesi, Karaören Mahallesi, Kesir Mahallesi, Kevenağıl Mahallesi, Kızılören Mahallesi, Kömür Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kuşcağız Mahallesi, Küçükcanlı Mahallesi, Melikören Mahallesi, Pusatlı Mahallesi, Sarımehmetli Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Süvegenler Mahallesi, Şıhbarak Mahallesi, Şiraz Mahallesi, Tahtakemer Mahallesi, Tatar Mahallesi, Toklar Mahallesi, Turanlı Mahallesi, Üçkonak Mahallesi, Yavuzselim Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilbağ Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kayseri Tomarza Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Tomarza belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Tomarza mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Tomarza Belediyesi E-İmar Durumu

Kayseri Tomarza İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Tomarza imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Tomarza İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Tomarza Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Tomarza Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Tomarza Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Tomarza İmar Planı

1 – Sorgulamak için Tomarza Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kayseri Tomarza ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Tomarza Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Tomarza Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kayseri Tomarza Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kayseri iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kayseri Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla