Kayseri Pınarbaşı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kayseri Pınarbaşı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Pınarbaşı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Pınarbaşı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akören Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alagazili Mahallesi, Alamescit Mahallesi, Altıkesek Mahallesi, Arslanbeyli Mahallesi, Artmak Mahallesi, Aşağıbeyçayırı Mahallesi, Aşağıborandere Mahallesi, Aşağıkaragöz Mahallesi, Aşağıkızılçevlik Mahallesi, Avşarpotuklu Mahallesi, Aygörmez Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Beserek Mahallesi, Büyükgümüşgün Mahallesi, Büyükgürleğen Mahallesi, Büyükkabaktepe Mahallesi, Büyükkaramanlı Mahallesi, Büyükkaramuklu Mahallesi, Büyükkömarmut Mahallesi, Büyükpotuklu Mahallesi, Cabe Mahallesi, Cinahmet Mahallesi, Cinliören Mahallesi, Çakılkaya Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Çördüklü Mahallesi, Çukuryurt Mahallesi, Demircili Mahallesi, Demirciören Mahallesi, Devederesi Mahallesi, Dikilitaş Mahallesi, Dilciler Mahallesi, Eğrisöğüt Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Emeğil Mahallesi, Esenköy Mahallesi, Eskitekke Mahallesi, Eskiyassıpınar Mahallesi, Fakıekinciliği Mahallesi, Gebelek Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Gümüşgün Mahallesi, Güney Mahallesi, Halitbeyören Mahallesi, Han Mahallesi, Hasırcı Mahallesi, Hassa Mahallesi, Hayriye Mahallesi, Hilmiye Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İğdelipayaslı Mahallesi, İnliören Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kadılı Mahallesi, Kaftangiyen Mahallesi, Kaman Mahallesi, Karaboğaz Mahallesi, Karahacılı Mahallesi, Karahalka Mahallesi, Karakuyu Mahallesi, Kavakköy Mahallesi, Kavlaklar Mahallesi, Kayaaltı Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayaönü Mahallesi, Kaynar Mahallesi, Kazancık Mahallesi, Kerimoğlu Mahallesi, Kılıçkışla Mahallesi, Kılıçmehmet Mahallesi, Kırkgeçit Mahallesi, Kırkpınar Mahallesi, Kızıldere Mahallesi, Kızılhan Mahallesi, Kızılören Mahallesi, Köşkerli Mahallesi, Kurbağalık Mahallesi, Kurttepe Mahallesi, Kuşçular Mahallesi, Küçükkömarmut Mahallesi, Küçükpotuklu Mahallesi, Malakköy Mahallesi, Melikgazi Mahallesi, Methiye Mahallesi, Olukkaya Mahallesi, Oruçoğlu Mahallesi, Örenşehir Bucak Merkezi Mahallesi, Panlı Mahallesi, Paşalı Mahallesi, Pazarören Mahallesi, Pazarsu Mahallesi, Pulpınar Mahallesi, Saçayağı Mahallesi, Saçlı Mahallesi, Serinyurt Mahallesi, Solaklar Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Şabanlı Mahallesi, Şerefiye Mahallesi, Tahtaköprü Mahallesi, Taşlıgeçit Mahallesi, Taşlıoğlu Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Tersakan Mahallesi, Tözgün Mahallesi, Uzunpınar Mahallesi, Uzunyol Mahallesi, Üçpınar Mahallesi, Yağlıpınar Mahallesi, Yahyabey Mahallesi, Yarımtepe Mahallesi, Yenicami Mahallesi, Yeniocak Mahallesi, Yeregeçen Mahallesi, Yukarıbeyçayırı Mahallesi, Yukarıborandere Mahallesi, Yukarıkaragöz Mahallesi, Yukarıkızılçevlik Mahallesi, Yusuflar Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kayseri Pınarbaşı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Pınarbaşı belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Pınarbaşı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Pınarbaşı Belediyesi E-İmar Durumu

Kayseri Pınarbaşı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Pınarbaşı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Pınarbaşı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Pınarbaşı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Pınarbaşı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Pınarbaşı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Pınarbaşı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Pınarbaşı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kayseri Pınarbaşı ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Pınarbaşı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Pınarbaşı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kayseri Pınarbaşı Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kayseri iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kayseri Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla