Ankara Gölbaşı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ankara Gölbaşı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Gölbaşı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Gölbaşı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ahiboz , Akörençarşak , Altunçanak , Bağiçi , Bahçelievler , Ballıkpınar , Bezirhane , Boyalık , Çayırlı , Çeltek , Çimşit , Dikilitaş , Emirler , Eymir , Gaziosmanpaşa , Gökçehüyük , Gölbek , Günalan , Hacıhasan , Hacılar , Hacımuratlı , Halaçlı , İkizce , İncek , Karaali Merkez , Karaali Yazlık , Karacaören , Karagedik Aydın , Karagedik Ercan , Karaoğlan , Karşıyaka , Kırıklı , Kızılcaşar , Koparan , Mahmatlı , Mahmatlıbahçe , Oğulbey , Oyaca Akarsu , Oyaca Yeşilçam , Örencik , Seğmenler , Selametli Şehit Emrah , Soğulcak , Subaşı , Şafak , Taşpınar , Tepeyurt , Topaklı , Tulumtaş , Velihimmetli , Yağlıpınar , Yavrucuk , Yaylabağ , Yurtbeyi Mahalle ve Köyleri ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Ankara Gölbaşı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Gölbaşı belediyesi E-imar uygulaması ile Gölbaşı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Gölbaşı Belediyesi E-İmar Durumu

Ankara Gölbaşı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Gölbaşı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Gölbaşı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Gölbaşı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Gölbaşı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Gölbaşı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Gölbaşı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Gölbaşı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ankara Gölbaşı ilçesi Ahiboz Mahallesi, Akörençarşak Mahallesi, Altunçanak Mahallesi, Bağiçi Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Ballıkpınar Mahallesi, Bezirhane Mahallesi, Boyalık Mahallesi, Çayırlı Mahallesi, Çeltek Mahallesi, Çimşit Mahallesi, Dikilitaş Mahallesi, Emirler Mahallesi, Eymir Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Gökçehüyük Mahallesi, Gölbek Mahallesi, Günalan Mahallesi, Hacıhasan Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Hacımuratlı Mahallesi, Halaçlı Mahallesi, İkizce Mahallesi, İncek Mahallesi, Karaali Merkez Mahallesi, Karaali Yazlık Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karagedik Aydın Mahallesi, Karagedik Ercan Mahallesi, Karaoğlan Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kırıklı Mahallesi, Kızılcaşar Mahallesi, Koparan Mahallesi, Mahmatlı Mahallesi, Mahmatlıbahçe Mahallesi, Oğulbey Mahallesi, Oyaca Akarsu Mahallesi, Oyaca Yeşilçam Mahallesi, Örencik Mahallesi, Seğmenler Mahallesi, Selametli Şehit Emrah Mahallesi, Soğulcak Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şafak Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Tepeyurt Mahallesi, Topaklı Mahallesi, Tulumtaş Mahallesi, Velihimmetli Mahallesi, Yağlıpınar Mahallesi, Yavrucuk Mahallesi, Yaylabağ Mahallesi, Yurtbeyi Mahallesi, İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Gölbaşı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Gölbaşı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Gölbaşı Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ankara iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ankara Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla