Ankara Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme 2024

Ankara Belediyeleri Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle Belediyeleri Emlak vergisi her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Ankara geneli Emlak vergisi ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Ankara Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Ankara Belediyeleri Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları ( Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle) içerisindeki ödeme noktaları veya Ankara Belediyeleri hizmet binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Ankara Belediyeleri E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Ankara Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme
  • Ankara Belediyeleri E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. İlgili sayfada Ankara Belediyeleri Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Ankara Emlak Vergisi İşlemleri:Ankara Belediyeleri Emlak Vergisi işlemleri için E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/ankara-belediyeleri linkine tıklayarak istediğiniz Ankara Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Emlak Vergisi Muafiyeti

Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İlgili Ankara Belediyelerine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

5/5 - (4 votes)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Karaköprü Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Yorum yapın