Sivrihisar Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Eskişehir Sivrihisar Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Sivrihisar Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Sivrihisar Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ahiler Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Aşağıkepen Mahallesi, Aydınlı Mahallesi, Babadat Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Ballıhisar Mahallesi, Benlikuyu Mahallesi, Benliyaver Mahallesi, Beyyazı Mahallesi, Biçer Mahallesi, Böğürtlen Mahallesi, Buhara Mahallesi, Buzluca Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çandır Mahallesi, Çaykoz Mahallesi, Demirci Mahallesi, Demirciköy Mahallesi, Dinek Mahallesi, Dumluca Mahallesi, Dümrek Mahallesi, Elcik Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Ertuğrulköy Mahallesi, Gedik Mahallesi, Gerenli Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Gülçayır Mahallesi, Güvemli Mahallesi, Hamamkarahisar Mahallesi, Hızırbey Mahallesi, Hüdavendigar Mahallesi, İbikseydi Mahallesi, İğdecik Mahallesi, İlören Mahallesi, İlyaspaşa Mahallesi, İstiklalbağı Mahallesi, Kadıncık Mahallesi, Kaldırımköy Mahallesi, Karabaşlı Mahallesi, Karaburhan Mahallesi, Karacakaya Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karacaörenyaylası Mahallesi, Karadat Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karkın Mahallesi, Kaymaz Mahallesi, Kertek Mahallesi, Kılıç Mahallesi, Kınık Mahallesi, Koçaş Mahallesi, Koltan Mahallesi, Kubbeli Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Kurtşeyh Mahallesi, Memik Mahallesi, Mülkköy Mahallesi, Nasrettin Hoca Mahallesi, Oğlakçı Mahallesi, Ortaklar Mahallesi, Paşakadın Mahallesi, Sadıkbağı Mahallesi, Sarıkavak Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Sığırcık Mahallesi, Tekören Mahallesi, Yaverören Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yukarıkepen Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, Zeyköyü Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Eskişehir Sivrihisar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sivrihisar belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Sivrihisar mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Sivrihisar Belediyesi E-İmar Durumu

Eskişehir Sivrihisar İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Sivrihisar imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Sivrihisar İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sivrihisar Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Sivrihisar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Sivrihisar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Sivrihisar İmar Planı

1 – Sorgulamak için Sivrihisar Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Eskişehir Sivrihisar ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Sivrihisar Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Sivrihisar Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Eskişehir Sivrihisar Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Eskişehir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Eskişehir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla