Şanlıurfa Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme 2024

Şanlıurfa Belediyeleri Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir Belediyeleri Emlak vergisi her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Şanlıurfa geneli Emlak vergisi ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Şanlıurfa Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Şanlıurfa Belediyeleri Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sınırları ( Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir) içerisindeki ödeme noktaları veya Şanlıurfa Belediyeleri hizmet binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Şanlıurfa Belediyeleri E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Şanlıurfa Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme
  • Şanlıurfa Belediyeleri E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. İlgili sayfada Şanlıurfa Belediyeleri Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Şanlıurfa Emlak Vergisi İşlemleri:Şanlıurfa Belediyeleri Emlak Vergisi işlemleri için E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/sanliurfa-belediyeleri linkine tıklayarak istediğiniz Şanlıurfa Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şanlıurfa Emlak Vergisi Muafiyeti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İlgili Şanlıurfa Belediyelerine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

5/5 - (2 votes)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Karataş Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Yorum yapın