Ceylanpınar Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Ceylanpınar Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Ceylanpınar Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 15 Temmuz Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi, Akbulut Mahallesi, Aktepe Mahallesi, Alaca Mahallesi, Altınköy Mahallesi, Aşağıdoruklu Mahallesi, Aşağıdurmuş Mahallesi, Aşağıkarataş Mahallesi, Avcılı Mahallesi, Aydın Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Boğalı Mahallesi, Büyükçaylı Mahallesi, Büyükyenice Mahallesi, Büyükyıldız Mahallesi, Ceylan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Damlacık Mahallesi, Dikili Mahallesi, Düzova Mahallesi, Ensar Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Gümüş Mahallesi, Han Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Maden Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Muratlı Mahallesi, Özbek Mahallesi, Saraççeşme Mahallesi, Selahaddin Eyyübi Mahallesi, Seydo Atilla Mahallesi, Tekinler Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Yalçınkaya Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yoncalı Mahallesi, Yukarıdoruklu Mahallesi, Yukarıdurmuş Mahallesi, Yukarıesence Mahallesi, Yukarıkarataş Mahallesi, Yukarıtaşlıdere Mahallesi, Yüksektepe Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Ceylanpınar belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Ceylanpınar mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Ceylanpınar Belediyesi E-İmar Durumu

Şanlıurfa Ceylanpınar İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Ceylanpınar imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Ceylanpınar İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Ceylanpınar Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Ceylanpınar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Ceylanpınar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Ceylanpınar İmar Planı

1 – Sorgulamak için Ceylanpınar Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Ceylanpınar Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Ceylanpınar Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Şanlıurfa Ceylanpınar Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Şanlıurfa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şanlıurfa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla