Siverek Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Şanlıurfa Siverek Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Siverek güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Siverek Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Abdalağa, Alagün, Alanyurt, Altaylı, Altınahır, Altınlı, Altınpınar, Anacak, Armağanlı, Aşağıalınca, Aşağıkarabahçe, Aşağıkaracaören, Aşağıyalankoz, Aşlıca, Atmaca, Avurtepe, Ayrancı, Ayvanat, Azıklı, Bağcı, Bağlar, Bahçe, Bahçelievler, Bakırca, Baki, Bakmaç, Bardakçı, Başbük, Başdeğirmen, Batı, Bayırözü, Benek, Beyali, Beybaba, Beyçeri, Beydeş, Bozkuyu, Bozlak, Böğürtlen, Bürüncek, Büyükgöl, Büyükkazanlı, Büyükoba, Büyüktepe, Büyükyakıtlı, Camikebir, Canpolat, Cinhisar, Çağa, Çağdaş, Çanakçı, Çatlı, Çavuşlu, Çaylarbaşı, Çeltik, Çepni, Çevirme, Çiftçibaşı, Çubuklu, Dağbaşı, Damlıca, Dardağan, Darıcalı, Deliktaş, Dicle, Dilekli, Direkli, Divan, Doğukent, Dönemeç, Düğerin, Ediz, Eğriçay, Endarlı, Erbey, Ergen, Erkonağı, Ertem, Eskihan, Esmer Çayı, Fırat, Fırın, Gaziköy, Gedik, Gerçek, Göğerçin, Gözcek, Gözelek, Gözeli, Gülabibey, Güllice, Gülpınar, Güney, Güney Karabahçe, Gürakar, Güvenli, Güvercin, Güzelpınar, Hacı Ömer, Haliliye, Hamamören, Hamidiye, Hasan Çelebi, Hasırlı, Hayriye, İleri, İnanlı, Kale, Kalemli, Kalınağaç, Kamışlı, Kapıkaya, Karabahçe, Karacadağ, Karadibek, Karahisar, Karakeçi, Karakoyun, Kargalı, Karkaşı, Karpuzcu, Kavaklıdere, Kavalık, Kayalı, Kayseri, Keçiburcu, Keçikıran, Kesmekaya, Keş, Kıvançlı, Konurtepe, Kulaksız, Kurbağalı, Kuşlugöl, Küçükgöl, Küptepe, Mezra, Narlıkaya, Nohut, Ofis, Oluklu, Onar, Ortanca, Oyman, Oyuktaş, Önder, Örgülü, Peynirci, Sabancı, Salor, Sarıdam, Sarıkaya, Sarıören, Savucak, Selim Pınar, Sislice, Soydan, Söylemez, Sumaklı, Şair İbrahim Rafet, Şekerli, Şirinkuyu, Tanrıverdi, Taşağıl, Taşhan, Taşıkara, Taşlı, Turna, Uzunpınar, Uzunziyaret, Ülkülü, Üstüntaş, Yeleken, Yeniceli, Yenişehir, Yoğunca, Yumrutepe, Yuvar, Yücelen, ZincirliçayMahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Şanlıurfa Siverek Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Siverek Belediyesi E-İmar Durumu

Siverek imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Siverek Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gümüşhane Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Siverek Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Siverek ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Siverek Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Siverek Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Şanlıurfa Siverek güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Şanlıurfa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şanlıurfa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (3 votes)

Yorum yapın