Bozova Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Şanlıurfa Bozova Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Bozova Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Bozova Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 75.Yıl Mahallesi, Akmağara Mahallesi, Altınlı Mahallesi, Argıncık Mahallesi, Arıkök Mahallesi, Arpalı Mahallesi, Avlak Mahallesi, Aylan Mahallesi, Bağlıca Mahallesi, Baltaş Mahallesi, Binekli Mahallesi, Biris Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Budaklı Mahallesi, Buğluca Mahallesi, Bulancak Mahallesi, Büyükhan Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, Çatak Mahallesi, Deliler Mahallesi, Denizbacı Mahallesi, Dutluca Mahallesi, Dutluk Mahallesi, Eskin Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gerdek Mahallesi, Gökören Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Göynik Mahallesi, Gözenek Mahallesi, Hacıköy Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Hisarlar Mahallesi, İkizköy Mahallesi, İncirli Mahallesi, Kabacık Mahallesi, Karaca Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karakaş Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kargılı Mahallesi, Kepirce Mahallesi, Kesmetaş Mahallesi, Kevik Mahallesi, Kılçık Mahallesi, Kılıçören Mahallesi, Kındırali Mahallesi, Kırağılı Mahallesi, Kırmızıpınar Mahallesi, Kızlar Mahallesi, Killik Mahallesi, Koçhisar Mahallesi, Koçveran Mahallesi, Konuksever Mahallesi, Köseşahin Mahallesi, Küpeli Mahallesi, Maşuk Mahallesi, Mülkören Mahallesi, Narsait Mahallesi, Norçin Mahallesi, Ortaören Mahallesi, Ortatepe Mahallesi, Örgülü Mahallesi, Özgören Mahallesi, Pirhalil Mahallesi, Sağırlı Mahallesi, Saluc Mahallesi, Seyitören Mahallesi, Sığırcık Mahallesi, Sızan Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Şanlıavşar Mahallesi, Şıhlar Mahallesi, Taşan Mahallesi, Tatarhüyük Mahallesi, Tozluca Mahallesi, Tunalı Mahallesi, Türkmenören Mahallesi, Uzunburç Mahallesi, Üçdirek Mahallesi, Ürünlü Mahallesi, Yalıntaş Mahallesi, Yaslıca Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yaylak Mahallesi, Yeşil Ova Mahallesi, Zivanlı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Şanlıurfa Bozova Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Bozova belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Bozova mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Bozova Belediyesi E-İmar Durumu

Şanlıurfa Bozova İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Bozova imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Bozova İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Bozova Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Bozova Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Bozova Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Bozova İmar Planı

1 – Sorgulamak için Bozova Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Bozova ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Bozova Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Bozova Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Şanlıurfa Bozova Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Şanlıurfa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şanlıurfa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla