Şanlıurfa Viranşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Viranşehir E-Belediye uygulaması ile güncel imar planları, askıdaki imar planları, yeni imara açılacak yerler ve imar izni, yapı izin durumları görüntülenebilir.

  Viranşehir E-Belediye uygulaması üzerinden E-İmar durumu sorgulaması yapılabilecek köy ve mahalleler şunlardır: Abalar, Adaköy, Akçataş, Akkese, Alakonak, Altınbaşak, Anıt, Arısu, Arıtır, Aslanbaba, Aşağıtınaz, Atatürk, Atıcılar, Ayaklı, Ayrıdüşen, Azadi, Bahçelievler, Bakımlı, Ballıca, Başaran, Başköy, Beğrük, Binekli, Bozca, Burç, Büyükbardakçı, Büyükçavuş, Büyükgörümlü, Büyükmutlu, Ceylan, Cumhuriyet, Çalıcık, Çamurlu, Çiftçiler, Çiftekuyu, Çokran, Dedeköy, Defterdar, Değim, Demirci, Dikili, Dinçer, Dinçkök, Ekinciler, Ekindöver, Elbeğendi, Elgün, Emiroğlu, Engelli, Eser, Eskikale, Esvetoğlu, Eşkin, Evcimen, Eyyüpnebi, Germen, Göğerli, Göktepe, Gölbaşı, Gölcük, Gömülü, Gönüllü, Gözeli, Gözler, Güleryüz, Gürpınar, Güzlek, Hürriyet, Işıldar, İncirli, Kadıköy, Kale, Karakuzu, Karataş, Karatepe, Kargalı, Karınca, Kavurga, Keçeli, Kemerli, Kervansarayı, Kınalıtepe, Kırbalı, Kırkgöz, Kışla, Kızlarsarayı, Kolağası, Konakyeri, Koşulu, Kucak, Kumçeşme, Kurtulmuş, Küçükmutlu, Küçüktopça, Malta, Mehmetçik, Nergizli, Oğlakçı, Övüncük, Özal, Pınarlar, Reyhanlı, Sağırtaş, Sağlamlar, Sakalar, Samanlı, Sarıbal, Satıcık, Sayoba, Selahaddin Eyyubi, Sepetli, Sergen, Sözeri, Süleymaniye, Şahinli, Şarkpınar, Şehit, Şırnak, Tanyeli, Taşönü, Taşyaka, Tekke, Tekneli, Tepedüzü, Toklu, Tunçbilek, Türkeli, Uğurlu, Ulaklı, Üçgül, Yaban, Yağızlar, Yarpuz, Yayık, Yazgüneşi, Yeni, Yenişehir, Yeşilalıç, Yeşildurak, Yıldız, Yolbilen, Yollarbaşı, Yukarıbağ, Yukarıdilimli, Yukarışölenli, Yüceler mahalleleri. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi E-İmar Uygulaması

  Viranşehir Belediyesi E-İmar Durumu

  Viranşehir imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Viranşehir Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

  Viranşehir Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

  Şanlıurfa Viranşehir ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

  NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Viranşehir Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

  Viranşehir Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

  Şanlıurfa Viranşehir güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

  Şanlıurfa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şanlıurfa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Paylaş.