Viranşehir Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Viranşehir güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Viranşehir Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Abalar, Adaköy, Akçataş, Akkese, Alakonak, Altınbaşak, Anıt, Arısu, Arıtır, Aslanbaba, Aşağıtınaz, Atatürk, Atıcılar, Ayaklı, Ayrıdüşen, Azadi, Bahçelievler, Bakımlı, Ballıca, Başaran, Başköy, Beğrük, Binekli, Bozca, Burç, Büyükbardakçı, Büyükçavuş, Büyükgörümlü, Büyükmutlu, Ceylan, Cumhuriyet, Çalıcık, Çamurlu, Çiftçiler, Çiftekuyu, Çokran, Dedeköy, Defterdar, Değim, Demirci, Dikili, Dinçer, Dinçkök, Ekinciler, Ekindöver, Elbeğendi, Elgün, Emiroğlu, Engelli, Eser, Eskikale, Esvetoğlu, Eşkin, Evcimen, Eyyüpnebi, Germen, Göğerli, Göktepe, Gölbaşı, Gölcük, Gömülü, Gönüllü, Gözeli, Gözler, Güleryüz, Gürpınar, Güzlek, Hürriyet, Işıldar, İncirli, Kadıköy, Kale, Karakuzu, Karataş, Karatepe, Kargalı, Karınca, Kavurga, Keçeli, Kemerli, Kervansarayı, Kınalıtepe, Kırbalı, Kırkgöz, Kışla, Kızlarsarayı, Kolağası, Konakyeri, Koşulu, Kucak, Kumçeşme, Kurtulmuş, Küçükmutlu, Küçüktopça, Malta, Mehmetçik, Nergizli, Oğlakçı, Övüncük, Özal, Pınarlar, Reyhanlı, Sağırtaş, Sağlamlar, Sakalar, Samanlı, Sarıbal, Satıcık, Sayoba, Selahaddin Eyyubi, Sepetli, Sergen, Sözeri, Süleymaniye, Şahinli, Şarkpınar, Şehit, Şırnak, Tanyeli, Taşönü, Taşyaka, Tekke, Tekneli, Tepedüzü, Toklu, Tunçbilek, Türkeli, Uğurlu, Ulaklı, Üçgül, Yaban, Yağızlar, Yarpuz, Yayık, Yazgüneşi, Yeni, Yenişehir, Yeşilalıç, Yeşildurak, Yıldız, Yolbilen, Yollarbaşı, Yukarıbağ, Yukarıdilimli, Yukarışölenli, Yüceler mahalleleri güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Viranşehir Belediyesi E-İmar Durumu

Viranşehir imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Viranşehir Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Viranşehir Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ladik Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Şanlıurfa Viranşehir ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Viranşehir Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Viranşehir Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Şanlıurfa Viranşehir güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Şanlıurfa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şanlıurfa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın