Hilvan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Şanlıurfa Hilvan Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Hilvan Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Hilvan Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ağılmus Mahallesi, Ağveren Mahallesi, Akçakebir Mahallesi, Akçaören Mahallesi, Alpı Mahallesi, Arabuk Mahallesi, Arıca Mahallesi, Arınık Mahallesi, Arpalı Mahallesi, Aslanlı Mahallesi, Aşağıçatak Mahallesi, Aşağıekece Mahallesi, Aşağıkamış Mahallesi, Aşağıkülünçe Mahallesi, Aydınlı Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Balkı Mahallesi, Barğaç Mahallesi, Bölükbaşı Mahallesi, Buğur Mahallesi, Çağıllı Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çat Mahallesi, Çimdeli Mahallesi, Doğrular Mahallesi, Faik Mahallesi, Gelenek Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Gölebakan Mahallesi, Gülaldı Mahallesi, Güluşağı Mahallesi, Gürgür Mahallesi, Hanmağara Mahallesi, Hayrat Mahallesi, Hoşin Mahallesi, İncirli Mahallesi, Kadıkent Mahallesi, Karaburç Mahallesi, Karacurun Mahallesi, Karakucak Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kavalık Mahallesi, Kepirhisar Mahallesi, Kepirkucak Mahallesi, Kırbaşı Mahallesi, Korgun Mahallesi, Kovancı Mahallesi, Kuskunlu Mahallesi, Küçükgölcük Mahallesi, Malören Mahallesi, Mantarlı Mahallesi, Orgız Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Oymaağaç Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Özbaş Mahallesi, Özveren Mahallesi, Saluca Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Sucuhan Mahallesi, Ustahasan Mahallesi, Uzuncuk Mahallesi, Üçüzler Mahallesi, Yakınyurt Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşerdi Mahallesi, Yuvacalı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Şanlıurfa Hilvan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Hilvan belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Hilvan mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Hilvan Belediyesi E-İmar Durumu

Şanlıurfa Hilvan İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Hilvan imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Hilvan İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Hilvan Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Hilvan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Hilvan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Hilvan İmar Planı

1 – Sorgulamak için Hilvan Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Hilvan ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Hilvan Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Hilvan Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Şanlıurfa Hilvan Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Şanlıurfa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şanlıurfa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla