Birecik Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Şanlıurfa Birecik Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Birecik Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Birecik Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Abdallı Mahallesi, Akarçay Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Almaşar Mahallesi, Altınova Mahallesi, Arslanlı Mahallesi, Aşağı Fatmacık Mahallesi, Aşağı Habip Mahallesi, Aşağı Karkutlu Mahallesi, Aşağı Kuyucak Mahallesi, Aşağıalmaşar Mahallesi, Aşağıeşme Mahallesi, Ayran Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçeönü Mahallesi, Bentbahçesi Mahallesi, Bozdere Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Böğürtlen Mahallesi, Cibinören Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çiçekalan Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Çoğan Mahallesi, Dağören Mahallesi, Dalocak Mahallesi, Damlıca Mahallesi, Dışlık Mahallesi, Diktepe Mahallesi, Divriği Mahallesi, Dorucak Mahallesi, Duyduk Mahallesi, Düzlüce Mahallesi, Ekenek Mahallesi, Geçittepe Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Günışığı Mahallesi, Güvenir Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Han Mahallesi, Haydarahmet Mahallesi, Hoca Şerif Mahallesi, Ilgar Mahallesi, İnceler Mahallesi, İncirli Mahallesi, İncirlidere Mahallesi, İnnaplı Mahallesi, Karababa Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Keskince Mahallesi, Kocaali Mahallesi, Konak Mahallesi, Kömağıl Mahallesi, Kural Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kurucahöyük Mahallesi, Mengelli Mahallesi, Merkez Mahallesi, Meteler Mahallesi, Meyanca Mahallesi, Meydan Mahallesi, Mezra Mahallesi, Orta Fatmacık Mahallesi, Özveren Mahallesi, Saha Mahallesi, Sancak Mahallesi, Sekili Mahallesi, Söğürtlen Mahallesi, Sumaklı Mahallesi, Surtepe Mahallesi, Şekerköy Mahallesi, Tüten Mahallesi, Uğurcuk Mahallesi, Ünsal Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yeniakpınar Mahallesi, Yılmaz Mahallesi, Yukarı Karabaş Mahallesi, Yukarıhabib Mahallesi, Yukarıincirli Mahallesi, Yukarıyeniçağ Mahallesi, Yuvacık Mahallesi, Ziyaret Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Şanlıurfa Birecik Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Birecik belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Birecik mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Birecik Belediyesi E-İmar Durumu

Şanlıurfa Birecik İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Birecik imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Birecik İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Birecik Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Birecik Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Birecik Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Birecik İmar Planı

1 – Sorgulamak için Birecik Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Birecik ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Birecik Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Birecik Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Şanlıurfa Birecik Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Şanlıurfa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şanlıurfa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla