Haliliye Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Haliliye güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Haliliye Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Acaryurt, Açıkyazı, Ahmet Yesevi, Akçalı, Akdoğan, Akpınar, Aktaş, Altındamla, Altıntepe, Anaz, Aslanlı, Asri, Aşağı İçkara, Aşağıakören, Aşağıkoymat, Aşağıvarlıca, Atatürk, Ayazca, Bağlar, Bağlarbaşı, Bahçelievler, Bakımlı, Balkatan, Ballıca, Bamyasuyu, Boncuk, Boydere, Büyükmirdesi, Cengiz Topel, Çamlıdere, Çanakçı, Çatallı, Çekçek, Çiçekli, Çiçektepesi, Çukurdoruç, Dağeteği, Dağyanı, Dalbaşı, Denizci, Derinkuyu, Derman, Devteyşti, Dikme, Diktaş, Diphisar, Eğerkıran, Emirler, Ernebi, Ertuğrul Gazi, Esenyayla, Göktepe, Güçlü, Gülveren, Gümüştaş, Gürpınar, Güvenli, Güzelköy, Güzelyurt, Halime, Hamidiye, Havşanlı, Hızmalı, İbrik, İkiağız, İmam Bakır, İnci, İncirağacı, İncirli, İpekyol, İrice, Kahraman, Kalecik, Kalınbayat, Kamberiye, Kanatlı, Kanoğlu, Kapaklı, Karatepe, Kargalı, Karpuzlu, Karsıyaka, Kavakbaşı, Kayalı, Kaygılı, Kaynaklı, Keçili, Kengerli, Kepez, Kepirli, Keremli, Kesme, Kısas, Kızılpınar, Koçak, Konaç, Konak, Konuklu, Körkuyu, Kösecik, Köseköy, Küçüksenemağara, Mağaracık, Mamuca, Mehmetçik, Mil, Mimar Sinan, Mutluca, Nokta, Oğulbey, Ortaören, Osman Gazi, Osmanbey, Örencik, Parmakkapı, Paşabağı, Payamlı, Perşembe, Refahiye, Sancaktar, Sarışeyh, Sarıtaş, Sarpdere, Sefalı, Selahaddin Eyyübi, Sendebelen, Seyrantepe, Sırrın, Sultan Fatih, Sumaklı, Susuz, Süleymaniye, Şair Nabi, Şair Şevket, Şehitlik, Şenocak, Şeyhçoban, Taşlıca, Tekerli, Tepedibi, Tepeköy, Terzi, Topraklı, Ulubağ, Ulubatlı, Uluhan, Umut, Uzunköy, Üçgöze, Üçkonak, Üçkuyu, Üzümkara, Veysel Karani, Yarımsu, Yavuz Selim, Yazılıkavak, Yedikuyu, Yenice, Yeniköy, Yenisu, Yenişehir, Yeroluk, Yeşildirek, Yeşilköy, Yeşiltepe, Yeşilyurt, Yıldız, Yolyazı, Yukarıakören, Yukarıkoymat Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Haliliye Belediyesi E-İmar Durumu

Haliliye imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Haliliye Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Karacasu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Haliliye Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Haliliye ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Haliliye Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Haliliye Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Şanlıurfa Haliliye güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Şanlıurfa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şanlıurfa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (3 votes)

Yorum yapın