Karaköprü Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Karaköprü Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Karaköprü Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ağılcık Mahallesi, Ağızhan Mahallesi, Akbayır Mahallesi, Akçahisar Mahallesi, Akıncı Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Akpıyar Mahallesi, Ali Baba Mahallesi, Apaydın Mahallesi, Aşağıçiftlik Mahallesi, Aşıkköy Mahallesi, Atakent Mahallesi, Ayanlar Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Başören Mahallesi, Batıkent Mahallesi, Bezirci Mahallesi, Bozköy Mahallesi, Bölücek Mahallesi, Buğdayhüyük Mahallesi, Büyük Akziyaret Mahallesi, Büyükalanlı Mahallesi, Büyükçömlekçi Mahallesi, Büyükkargılı Mahallesi, Büyükördek Mahallesi, Büyüksalkım Mahallesi, Cemal Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çamlıyayla Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Çıralı Mahallesi, Çiftekemer Mahallesi, Demircik Mahallesi, Doğukent Mahallesi, Dolunay Mahallesi, Doyumlu Mahallesi, Düğer Mahallesi, Ergünköy Mahallesi, Esemkulu Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Estağfurullah Mahallesi, Gazibey Mahallesi, Geçitköy Mahallesi, Gelibolu Mahallesi, Göbekli Mahallesi, Gölgen Mahallesi, Gölpınar Mahallesi, Güllübağ Mahallesi, Günışık Mahallesi, Hamurkesen Mahallesi, Horzum Mahallesi, Hüyüklü Mahallesi, İlhan Mahallesi, İsaören Mahallesi, Karataş Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kasımkuyu Mahallesi, Kırkpınar Mahallesi, Kızılburç Mahallesi, Kızlar Mahallesi, Korukezen Mahallesi, Köksüren Mahallesi, Kuşluca Mahallesi, Kuyucak Mahallesi, Küçük Akziyaret Mahallesi, Küçükalanlı Mahallesi, Küçüktülmen Mahallesi, Külaflı Mahallesi, Lüleci Mahallesi, Maşuk Mahallesi, Mehmetçik Mahallesi, Millisaray Mahallesi, Mustafacık Mahallesi, Narlıkuyu Mahallesi, Otlukalan Mahallesi, Öğütçü Mahallesi, Örcünlü Mahallesi, Överler Mahallesi, Özgedik Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sakça Mahallesi, Sancak Mahallesi, Sarım Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Şahin Mahallesi, Şeker Mahallesi, Şenevler Mahallesi, Şeyhzeliha Mahallesi, Tatburcu Mahallesi, Tülmen Mahallesi, Türkmen Mahallesi, Uzuncuk Mahallesi, Yarımtepe Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yedikuyu Mahallesi, Yemişli Mahallesi, Yığınak Mahallesi, Yoğunburç Mahallesi, Yukarıkoşma Mahallesi, Yusufkuyu Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Karaköprü belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Karaköprü mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Karaköprü Belediyesi E-İmar Durumu

Şanlıurfa Karaköprü İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Karaköprü imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Karaköprü İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Karaköprü Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Karaköprü Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Karaköprü Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Karaköprü İmar Planı

1 – Sorgulamak için Karaköprü Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Karaköprü ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Karaköprü Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Karaköprü Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Şanlıurfa Karaköprü Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Şanlıurfa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Şanlıurfa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla