Balıkesir Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Balıkesir ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Balıkesir genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Balıkesir ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  balıkesir büyükşehir belediyesi e-imar
  balıkesir büyükşehir belediyesi e-imar

  Balıkesir En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Balıkesir İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

  Balıkesir İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Balıkesir İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Altıeylül Belediyesi E-İmarSORGULA
  Ayvalık Belediyesi E-İmarSORGULA
  Balya Belediyesi E-İmarSORGULA
  Bandırma Belediyesi E-İmarSORGULA
  Bigadiç Belediyesi E-İmarSORGULA
  Burhaniye Belediyesi E-İmarSORGULA
  Dursunbey Belediyesi E-İmarSORGULA
  Edremit Belediyesi E-İmarSORGULA
  Erdek Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gömeç Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gönen Belediyesi E-İmarSORGULA
  Havran Belediyesi E-İmarSORGULA
  İvrindi Belediyesi E-İmarSORGULA
  Karesi Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kepsut Belediyesi E-İmarSORGULA
  Manyas Belediyesi E-İmarSORGULA
  Marmara Belediyesi E-İmarSORGULA
  Savaştepe Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sındırgı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Susurluk Belediyesi E-İmarSORGULA

  Balıkesir ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Balıkesir’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.