Savaştepe Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Balıkesir Savaştepe Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Savaştepe Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Savaştepe Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akpınar Mahallesi, Ardıçlı Mahallesi, Aşağıdanişment Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Bozalan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaltılı Mahallesi, Çamurlu Mahallesi, Çavlı Mahallesi, Çiftlikdere Mahallesi, Çukurçayır Mahallesi, Deveören Mahallesi, Dikmeler Mahallesi, Eğerci Mahallesi, Esenköy Mahallesi, Fatih Mahallesi, Güvem Mahallesi, Güvemküçüktarla Mahallesi, Hıdırbalı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İsadere Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kalemköy Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karaçam Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kocabıyıklar Mahallesi, Kocaören Mahallesi, Koğukyurt Mahallesi, Kongurca Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Madenmezarı Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Minnetler Mahallesi, Pelitcik Mahallesi, Sarıbeyler Mahallesi, Sarısüleymanlar Mahallesi, Sıtmapınar Mahallesi, Soğucak Mahallesi, Söğütçük Mahallesi, Söğütlügözle Mahallesi, Tavşancık Mahallesi, Türediler Mahallesi, Yazören Mahallesi, Yeşilhisar Mahallesi, Yolcupınarı Mahallesi, Yukarıdanişment Mahallesi, Yukarıkaraçam Mahallesi, Yunakdere Mahallesi, Zafer Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Balıkesir Savaştepe Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Savaştepe belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Savaştepe mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Savaştepe Belediyesi E-İmar Durumu

Balıkesir Savaştepe İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Savaştepe imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Savaştepe İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Savaştepe Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Savaştepe Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Savaştepe Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Savaştepe İmar Planı

1 – Sorgulamak için Savaştepe Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Balıkesir Savaştepe ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Savaştepe Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Savaştepe Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Balıkesir Savaştepe Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Balıkesir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Balıkesir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla