Bigadiç Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Balıkesir Bigadiç Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Bigadiç Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Bigadiç Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 4 Eylül Mahallesi, Abacı Mahallesi, Adalı Mahallesi, Akyar Mahallesi, Alanköy Mahallesi, Altınlar Mahallesi, Aşağıçamlı Mahallesi, Aşağıgöcek Mahallesi, Babaköy Mahallesi, Bademli Mahallesi, Balatlı Mahallesi, Başçeşme Mahallesi, Beğendikler Mahallesi, Bekirler Mahallesi, Bozbük Mahallesi, Camii Mahallesi, Çağış Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Çayüstü Mahallesi, Çekirdekli Mahallesi, Çeribaşı Mahallesi, Çıtak Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Davutça Mahallesi, Davutlar Mahallesi, Dedeçınar Mahallesi, Değirmenli Mahallesi, Dere Çerkes Mahallesi, Dikkonak Mahallesi, Doğançam Mahallesi, Durasılar Mahallesi, Dündarcık Mahallesi, Elyapan Mahallesi, Emek Mahallesi, Emirler Mahallesi, Esenli Mahallesi, Fethibey Mahallesi, Güvemçetmi Mahallesi, Hacıömerderesi Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hisarköy Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İğciler Mahallesi, İlyaslar Mahallesi, İskeleköy Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kalafat Mahallesi, Karabahçe Mahallesi, Kargın Mahallesi, Kayalıdere Mahallesi, Kayırlar Mahallesi, Kırca Mahallesi, Kızılçukur Mahallesi, Kozpınar Mahallesi, Köseler Mahallesi, Kuyu Mahallesi, Küçükyeniköy Mahallesi, Kürsü Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Meyvalı Mahallesi, Okçular Mahallesi, Okçularyeri Mahallesi, Orta Mahallesi, Osmanca Mahallesi, Özgören Mahallesi, Panayır Mahallesi, Salmanlı Mahallesi, Servi Mahallesi, Topalak Mahallesi, Tozağan Mahallesi, Turfullar Mahallesi, Yağcıbedir Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yolbaşı Mahallesi, Yukarıçamlı Mahallesi, Yukarıgöçek Mahallesi, Yürücekler Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Balıkesir Bigadiç Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Bigadiç belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Bigadiç mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Bigadiç Belediyesi E-İmar Durumu

Balıkesir Bigadiç İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Bigadiç imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Bigadiç İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Bigadiç Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Bigadiç Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Bigadiç Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Bigadiç İmar Planı

1 – Sorgulamak için Bigadiç Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Balıkesir Bigadiç ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Bigadiç Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Bigadiç Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Balıkesir Bigadiç Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Balıkesir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Balıkesir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla