Balıkesir Bigadiç imara açılıyor. Yeni imara açılacak yerleri görüntülemek için Bigadiç Belediyesinin web sitesinde yer alan “askıya çıkan imar planları” ve “yeni imar planları” duyurularının takip edilmesi gerekmektedir. Bigadiç E-İmar durumu gösteren uygulama sayesinde imar uygulama planı detaylarına ulaşılabilir.

  Bigadiç İmar Planı Sorgulama

  Bigadiç imar durumu sorgulamasıyla yürürlükteki imar planlarına göre arsanın ne şekilde kullanılabileceği bilgisine ulaşılabilmektedir. Sorgulama yapabilmek için arazinin mahalle, sokak bilgisi veya ada numarası ve parsel numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır. Bigadiç İmar Planlarını Görüntülemek İçin Tıklayın.

  Arsanın ada ve parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü harita uygulaması https://parselsorgu.tkgm.gov.tr üzerinden Ada/Parsel numarası öğrenilebilmektedir.

  Bigadiç İmara Açılacak Yerler

  Bigadiç Belediyesinde imar planlarında yapılan güncellemeler ve askıya çıkan yeni imara açılacak yerler T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı CBS Uygulaması ile şehir/ilçe/mahalle seçimiyle veya harita üzerinden konum seçerek Askıdaki İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planları (uygulama ve nazım imar planları) görüntülenebilir. Alternatif olarak belediyenin resmi web sitesi de kontrol edilerek imara girecek yerler hakkındaki duyurular takip edilmelidir.

  Bigadiç Uygulama ve Nazım İmar Planları

  Bigadiç ilçesindeki 4 Eylül, Abacı, Adalı, Akyar, Alanköy, Altınlar, Aşağıçamlı, Aşağıgöcek, Babaköy, Bademli, Balatlı, Başçeşme, Beğendikler, Bekirler, Bozbük, Camii, Çağış, Çamköy, Çavuş, Çayüstü, Çekirdekli, Çeribaşı, Çıtak, Çömlekçi, Davutça, Davutlar, Dedeçınar, Değirmenli, Dere Çerkes, Dikkonak, Doğançam, Durasılar, Dündarcık, Elyapan, Emek, Emirler, Esenli, Fethibey, Güvemçetmi, Hacıömerderesi, Hamidiye, Hisarköy, Işıklar, İğciler, İlyaslar, İskeleköy, Kadıköy, Kalafat, Karabahçe, Kargın, Kayalıdere, Kayırlar, Kırca, Kızılçukur, Kozpınar, Köseler, Kuyu, Küçükyeniköy, Kürsü, Mecidiye, Meyvalı, Okçular, Okçularyeri, Orta, Osmanca, Özgören, Panayır, Salmanlı, Servi, Topalak, Tozağan, Turfullar, Yağcıbedir, Yağcılar, Yeniköy, Yeşildere, Yolbaşı, Yukarıçamlı, Yukarıgöçek, Yürücekler mahallelerine ait 1/5000 ölçekli nazım imar planları ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları görüntülenerek niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) ve yapı izin durumu (bina tipi, yükseklik/kat koşulları, bahçe mesafeleri, otopark durumu vb.) incelenebilir.

  Paylaş.