Sındırgı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Balıkesir Sındırgı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Sındırgı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Sındırgı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçakısrak Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Alacaatlı Mahallesi, Alakır Mahallesi, Alayaka Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Aslandede Mahallesi, Bayraklı Mahallesi, Bulak Mahallesi, Bükrecik Mahallesi, Büyükdağdere Mahallesi, Camicedit Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Cüneyt Mahallesi, Çakıllı Mahallesi, Çaltılı Mahallesi, Çamalanı Mahallesi, Çavdaroğlu Mahallesi, Çaygören Mahallesi, Çayır Mahallesi, Çelebiler Mahallesi, Çıkrıkçı Mahallesi, Çılbırcı Mahallesi, Çoturtepe Mahallesi, Danaçayır Mahallesi, Dedeler Mahallesi, Derecikören Mahallesi, Devletlibaba Mahallesi, Düğüncüler Mahallesi, Düvertepe Mahallesi, Eğridere Mahallesi, Emendere Mahallesi, Eşmedere Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Gözören Mahallesi, Hisaralan Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İbiller Mahallesi, İzzettin Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karagür Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Kepez Mahallesi, Kertil Mahallesi, Kınık Mahallesi, Kıranköy Mahallesi, Kızılgür Mahallesi, Kocabey Mahallesi, Kocakonak Mahallesi, Kocasinan Mahallesi, Kozlu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Küçükbükü Mahallesi, Küçükdağdere Mahallesi, Kürendere Mahallesi, Mandıra Mahallesi, Mumcuköy Mahallesi, Ormaniçi Mahallesi, Osmanlar Mahallesi, Pelitören Mahallesi, Pürsünler Mahallesi, Rızaiye Mahallesi, Sinandede Mahallesi, Süller Mahallesi, Şahinkaya Mahallesi, Şapçı Mahallesi, Taşköy Mahallesi, Umurlar Mahallesi, Yağcıbedir Mahallesi, Yaylabayır Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yolcupınar Mahallesi, Yusufçamı Mahallesi, Yüreğil Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Balıkesir Sındırgı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sındırgı belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Sındırgı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Sındırgı Belediyesi E-İmar Durumu

Balıkesir Sındırgı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Sındırgı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Sındırgı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sındırgı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Sındırgı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Sındırgı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Sındırgı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Sındırgı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Balıkesir Sındırgı ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Sındırgı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Sındırgı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Balıkesir Sındırgı Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Balıkesir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Balıkesir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla