Manyas Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Balıkesir Manyas Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Manyas Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Manyas Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçaova Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Boğazpınar Mahallesi, Bölceağaç Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakırca Mahallesi, Çal Mahallesi, Çamlı Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çataltepe Mahallesi, Çavuşköy Mahallesi, Darıca Mahallesi, Değirmenboğazı Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Dura Mahallesi, Erecek Mahallesi, Eskiçatal Mahallesi, Eskimanyas Mahallesi, Eşen Mahallesi, Hacıibrahimpınarı Mahallesi, Hacıosman Mahallesi, Hacıyakup Mahallesi, Hamamlı Mahallesi, Haydar Mahallesi, Hekim Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İrşadiye Mahallesi, Kalebayır Mahallesi, Kalfa Mahallesi, Kapaklı Mahallesi, Karakabaağaç Mahallesi, Kayaca Mahallesi, Kızık Mahallesi, Kızıksa Mahallesi, Kocagöl Mahallesi, Koçoğlu Mahallesi, Kubaş Mahallesi, Kulak Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Necip Mahallesi, Ören Mahallesi, Peynirkuyu Mahallesi, Salur Mahallesi, Süleymanlı Mahallesi, Şevketiye Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Balıkesir Manyas Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Manyas belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Manyas mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Manyas Belediyesi E-İmar Durumu

Balıkesir Manyas İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Manyas imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Manyas İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Manyas Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Manyas Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Manyas Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Manyas İmar Planı

1 – Sorgulamak için Manyas Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Balıkesir Manyas ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Manyas Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Manyas Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Balıkesir Manyas Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Balıkesir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Balıkesir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla