İvrindi Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Balıkesir İvrindi Belediyesi İmar Sorgulama programı ile İvrindi Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

İvrindi Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 7Eylül Mahallesi, Akçal Mahallesi, Aşağıkaleoba Mahallesi, Ayaklı Mahallesi, Bedrettin Mahallesi, Bozören Mahallesi, Büyükfındık Mahallesi, Büyükılıca Mahallesi, Büyükyenice Mahallesi, Çarkacı Mahallesi, Çatalan Mahallesi, Çelimler Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çobanlar Mahallesi, Çukurlar Mahallesi, Çukuroba Mahallesi, Değirmenbaşı Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Döşeme Mahallesi, Erdel Mahallesi, Eriklikömürcü Mahallesi, Evciler Mahallesi, Gebeçınar Mahallesi, Geçmiş Mahallesi, Gökçeler Mahallesi, Gökçeyazı Mahallesi, Gömeniç Mahallesi, Gözlüçayır Mahallesi, Gümeli Mahallesi, Hacıahmetler Mahallesi, Haydar Mahallesi, Hüseyinbeyobası Mahallesi, Ilıcakpınar Mahallesi, İkizce Mahallesi, Karaçepiş Mahallesi, Kaşağıl Mahallesi, Kayapa Mahallesi, Kılcılar Mahallesi, Kına Mahallesi, Kınık Mahallesi, Kıpıklar Mahallesi, Kışladere Mahallesi, Kiraz Ören Mahallesi, Kocaeli Mahallesi, Kocaoba Mahallesi, Korucu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kuşdere Mahallesi, Küçükfındık Mahallesi, Küçükılıca Mahallesi, Küçükyenice Mahallesi, Mallıca Mahallesi, Okçular Mahallesi, Osmanköy Mahallesi, Osmanlar Mahallesi, Pelitören Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Sarıca Mahallesi, Sarıpınar Mahallesi, Sofular Mahallesi, Soğanbükü Mahallesi, Susuzyayla Mahallesi, Taşdibi Mahallesi, Topuzlar Mahallesi, Yağlılar Mahallesi, Yaren Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yukarıkaleoba Mahallesi, Yürekli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Balıkesir İvrindi Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

İvrindi belediyesi E-imar durumu uygulaması ile İvrindi mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

İvrindi Belediyesi E-İmar Durumu

Balıkesir İvrindi İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik İvrindi imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

İvrindi İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde İvrindi Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

İvrindi Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde İvrindi Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

İvrindi İmar Planı

1 – Sorgulamak için İvrindi Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Balıkesir İvrindi ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak İvrindi Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

İvrindi Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Balıkesir İvrindi Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Balıkesir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Balıkesir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla