Balıkesir İvrindi imara açılıyor. Yeni imara açılacak yerleri görüntülemek için İvrindi Belediyesinin web sitesinde yer alan “askıya çıkan imar planları” ve “yeni imar planları” duyurularının takip edilmesi gerekmektedir. İvrindi E-İmar durumu gösteren uygulama sayesinde imar uygulama planı detaylarına ulaşılabilir.

  İvrindi İmar Planı Sorgulama

  İvrindi imar durumu sorgulamasıyla yürürlükteki imar planlarına göre arsanın ne şekilde kullanılabileceği bilgisine ulaşılabilmektedir. Sorgulama yapabilmek için arazinin mahalle, sokak bilgisi veya ada numarası ve parsel numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır. İvrindi İmar Planlarını Görüntülemek İçin Tıklayın.

  Arsanın ada ve parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü harita uygulaması https://parselsorgu.tkgm.gov.tr üzerinden Ada/Parsel numarası öğrenilebilmektedir.

  İvrindi İmara Açılacak Yerler

  İvrindi Belediyesinde imar planlarında yapılan güncellemeler ve askıya çıkan yeni imara açılacak yerler T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı CBS Uygulaması ile şehir/ilçe/mahalle seçimiyle veya harita üzerinden konum seçerek Askıdaki İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planları (uygulama ve nazım imar planları) görüntülenebilir. Alternatif olarak belediyenin resmi web sitesi de kontrol edilerek imara girecek yerler hakkındaki duyurular takip edilmelidir.

  İvrindi Uygulama ve Nazım İmar Planları

  İvrindi ilçesindeki 7Eylül, Akçal, Aşağıkaleoba, Ayaklı, Bedrettin, Bozören, Büyükfındık, Büyükılıca, Büyükyenice, Çarkacı, Çatalan, Çelimler, Çiçekli, Çobanlar, Çukurlar, Çukuroba, Değirmenbaşı, Demirciler, Döşeme, Erdel, Eriklikömürcü, Evciler, Gebeçınar, Geçmiş, Gökçeler, Gökçeyazı, Gömeniç, Gözlüçayır, Gümeli, Hacıahmetler, Haydar, Hüseyinbeyobası, Ilıcakpınar, İkizce, Karaçepiş, Kaşağıl, Kayapa, Kılcılar, Kına, Kınık, Kıpıklar, Kışladere, Kiraz Ören, Kocaeli, Kocaoba, Korucu, Kurtuluş, Kuşdere, Küçükfındık, Küçükılıca, Küçükyenice, Mallıca, Okçular, Osmanköy, Osmanlar, Pelitören, Sakarya, Sarıca, Sarıpınar, Sofular, Soğanbükü, Susuzyayla, Taşdibi, Topuzlar, Yağlılar, Yaren, Yeşilköy, Yukarıkaleoba, Yürekli mahallelerine ait 1/5000 ölçekli nazım imar planları ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları görüntülenerek niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) ve yapı izin durumu (bina tipi, yükseklik/kat koşulları, bahçe mesafeleri, otopark durumu vb.) incelenebilir.

  Paylaş.