Kepsut Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Balıkesir Kepsut Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kepsut Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kepsut Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ahmetölen Mahallesi, Akçakertil Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Alagüney Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Bağtepe Mahallesi, Bektaşlar Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Bükdere Mahallesi, Büyükkatrancı Mahallesi, Camiiatik Mahallesi, Camiicedit Mahallesi, Çalkandil Mahallesi, Dalköy Mahallesi, Danahisar Mahallesi, Darıçukuru Mahallesi, Dedekaşı Mahallesi, Dereli Mahallesi, Dombaydere Mahallesi, Durak Mahallesi, Eşeler Mahallesi, Eyüpbükü Mahallesi, Göbel Mahallesi, Gökköy Mahallesi, Hotaşlar Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, İsaalan Mahallesi, Kalburcu Mahallesi, Karacaağaç Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karaçaltı Mahallesi, Karagöz Mahallesi, Karahaliller Mahallesi, Kasapzade Mahallesi, Kayacıklar Mahallesi, Kayaeli Mahallesi, Keçidere Mahallesi, Kepekler Mahallesi, Kızıloluk Mahallesi, Küçükkatrancı Mahallesi, Mahkeme Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Mehmetler Mahallesi, Mestanlar Mahallesi, Mezitler Mahallesi, Nusret Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Örencik Mahallesi, Örenharman Mahallesi, Örenli Mahallesi, Piyade Mahallesi, Recep Mahallesi, Saraç Mahallesi, Sarıçayır Mahallesi, Sarıfakılar Mahallesi, Sayacık Mahallesi, Seçdere Mahallesi, Serçeören Mahallesi, Servet Mahallesi, Şeremetler Mahallesi, Tekkeışıklar Mahallesi, Tilkicik Mahallesi, Tuzak Mahallesi, Yaylabaşı Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeşildağ Mahallesi, Yoğunoluk Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Balıkesir Kepsut Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kepsut belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kepsut mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Kepsut Belediyesi E-İmar Durumu

Balıkesir Kepsut İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kepsut imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kepsut İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kepsut Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kepsut Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kepsut Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kepsut İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kepsut Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Balıkesir Kepsut ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kepsut Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kepsut Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Balıkesir Kepsut Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Balıkesir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Balıkesir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla