Dursunbey Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Balıkesir Dursunbey Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Dursunbey Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Dursunbey Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adaören Mahallesi, Akbaşlar Mahallesi, Akçagüney Mahallesi, Akyayla Mahallesi, Alaçam Mahallesi, Alagüney Mahallesi, Arıklar Mahallesi, Aşağımusalar Mahallesi, Aşağıyağcılar Mahallesi, Ayvacık Mahallesi, Aziziye Mahallesi, Bayıryüzügüney Mahallesi, Beyce Mahallesi, Beyel Mahallesi, Boyalıca Mahallesi, Bozyokuş Mahallesi, Büyükakçaalan Mahallesi, Cebeci Mahallesi, Çakırca Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çaltıcak Mahallesi, Çamharman Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Çanakçı Mahallesi, Çatalçam Mahallesi, Çelikler Mahallesi, Çınarköy Mahallesi, Çiftçi Mahallesi, Dada Mahallesi, Değirmenciler Mahallesi, Delice Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Doğancılar Mahallesi, Durabeyler Mahallesi, Ericek Mahallesi, Ferah Mahallesi, Gazellidere Mahallesi, Göbül Mahallesi, Gökçedağ Mahallesi, Gökçepınar Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Güğü Mahallesi, Gürleyen Mahallesi, Hacıahmetpınarı Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Hacıömerler Mahallesi, Hamzacık Mahallesi, Hasanlar Mahallesi, Hindikler Mahallesi, Hondular Mahallesi, Hopanlar Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İrfaniye Mahallesi, İsmailler Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Karagöz Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karamanlar Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kardeşler Mahallesi, Karyağmaz Mahallesi, Kavacık Mahallesi, Kavakköy Mahallesi, Kazimiye Mahallesi, Kızılcadere Mahallesi, Kızılöz Mahallesi, Kireç Mahallesi, Kumlu Mahallesi, Kurtlar Mahallesi, Kuzköy Mahallesi, Küçükakçaalan Mahallesi, Küçükler Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Mahmutça Mahallesi, Meydançayırı Mahallesi, Mıcırlar Mahallesi, Mollaoğlu Mahallesi, Naipler Mahallesi, Odaköy Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Örenköy Mahallesi, Poyracık Mahallesi, Ramazanlar Mahallesi, Resüller Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Saçayak Mahallesi, Sağırlar Mahallesi, Sakızköy Mahallesi, Sarısipahiler Mahallesi, Sarnıçköy Mahallesi, Sebiller Mahallesi, Selimağa Mahallesi, Sinderler Mahallesi, Süleler Mahallesi, Şabanlar Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Tafak Mahallesi, Taşkesiği Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Tezlik Mahallesi, Turnacık Mahallesi, Umurlar Mahallesi, Üçeylül Mahallesi, Vakıf Mahallesi, Veliler Mahallesi, Yassıören Mahallesi, Yukarımusalar Mahallesi, Yukarıyağcılar Mahallesi, Yunuslar Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Balıkesir Dursunbey Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Dursunbey belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Dursunbey mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Dursunbey Belediyesi E-İmar Durumu

Balıkesir Dursunbey İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Dursunbey imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Dursunbey İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Dursunbey Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Dursunbey Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Dursunbey Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Dursunbey İmar Planı

1 – Sorgulamak için Dursunbey Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Balıkesir Dursunbey ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Dursunbey Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Dursunbey Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Balıkesir Dursunbey Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Balıkesir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Balıkesir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla