Altıeylül Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Balıkesir Altıeylül Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Altıeylül güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Altıeylül Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; 1.Gündoğan, 2.Gündoğan, Akarsu, Akçaköy, Aliağa, Altı Eylül, Aslıhan, Aslıhantepeciği, Ataköy, Atköy, Aynaoğlu, Ayşebacı, Ayvacık, Ayvatlar, Bağalan, Bahçedere, Bahçelievler, Balıklı, Bayat, Bereketli, Beşpınar, Boğatepe, Bozen, Büyükbostancı, Cinge, Çakıllık, Çamköy, Çandır, Çayırhisar, Çınarlıdere, Çiftçidere, Çiftlikköy, Çukurhüseyin, Dallımandıra, Dedeburnu, Dereçiftlik, Dereköy, Dinkçiler, Dişbudak, Ertuğrul, Gaziosmanpaşa, Gökçeören, Gökköy, Gümüsçesme, Hacı İlbey, Halalca, Hasan Basri Çantay, İnkaya, Kabaklı, Karabeyler, Karakavak, Karakaya, Karaman, Karamanlar, Kasaplar, Kesirven, Kılcılar, Kirazköy, Kirazpınar, Konakpınar, Kozderegüvem, Kozören, Köseler, Köylü, Kuşkaya, Kutludüğün, Kuyualan, Küçükbostancı, Küpeler, Kürse, Macarlar, Meryemdere, Nergiz, Orhanlı, Ortamandıra, Ovabayındır, Ovaköy, Pamukçu, Paşaköy, Plevne, Sarıalan, Selimiye, Sıvatpınar, Sütlüce, Taşköy, Taşpınar, Tayyipler, Turnalar, Türkali, Yakupköy, Yenice, Yeşiller, Yeşilyurt, Yıldız Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Balıkesir Altıeylül Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Altıeylül Belediyesi E-İmar Durumu

Altıeylül imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Altıeylül Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Altıeylül Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Balıkesir Altıeylül ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Altıeylül Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Altıeylül Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Balıkesir Altıeylül güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kemer Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Balıkesir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Balıkesir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın