Altıeylül Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Balıkesir Altıeylül Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Altıeylül Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Altıeylül Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 1.Gündoğan Mahallesi, 2.Gündoğan Mahallesi, Akarsu Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Aliağa Mahallesi, Altı Eylül Mahallesi, Aslıhan Mahallesi, Aslıhantepeciği Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Atköy Mahallesi, Aynaoğlu Mahallesi, Ayşebacı Mahallesi, Ayvacık Mahallesi, Ayvatlar Mahallesi, Bağalan Mahallesi, Bahçedere Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Balıklı Mahallesi, Bayat Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Beşpınar Mahallesi, Boğatepe Mahallesi, Bozen Mahallesi, Büyükbostancı Mahallesi, Cinge Mahallesi, Çakıllık Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Çandır Mahallesi, Çayırhisar Mahallesi, Çınarlıdere Mahallesi, Çiftçidere Mahallesi, Çiftlikköy Mahallesi, Çukurhüseyin Mahallesi, Dallımandıra Mahallesi, Dedeburnu Mahallesi, Dereçiftlik Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Dinkçiler Mahallesi, Dişbudak Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Gökçeören Mahallesi, Gökköy Mahallesi, Gümüsçesme Mahallesi, Hacı İlbey Mahallesi, Halalca Mahallesi, Hasan Basri Çantay Mahallesi, İnkaya Mahallesi, Kabaklı Mahallesi, Karabeyler Mahallesi, Karakavak Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karaman Mahallesi, Karamanlar Mahallesi, Kasaplar Mahallesi, Kesirven Mahallesi, Kılcılar Mahallesi, Kirazköy Mahallesi, Kirazpınar Mahallesi, Konakpınar Mahallesi, Kozderegüvem Mahallesi, Kozören Mahallesi, Köseler Mahallesi, Köylü Köyü Mahallesi, Kuşkaya Mahallesi, Kutludüğün Mahallesi, Kuyualan Mahallesi, Küçükbostancı Mahallesi, Küpeler Mahallesi, Kürse Mahallesi, Macarlar Mahallesi, Meryemdere Mahallesi, Nergiz Mahallesi, Orhanlı Mahallesi, Ortamandıra Mahallesi, Ovabayındır Mahallesi, Ovaköy Mahallesi, Pamukçu Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Plevne Mahallesi, Sarıalan Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Sıvatpınar Mahallesi, Sütlüce Mahallesi, Taşköy Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Tayyipler Mahallesi, Turnalar Mahallesi, Türkali Mahallesi, Yakupköy Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeşiller Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yıldız Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Balıkesir Altıeylül Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Altıeylül belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Altıeylül mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Altıeylül Belediyesi E-İmar Durumu

Balıkesir Altıeylül İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Altıeylül imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Altıeylül İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Altıeylül Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Altıeylül Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Altıeylül Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Altıeylül İmar Planı

1 – Sorgulamak için Altıeylül Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Balıkesir Altıeylül ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Altıeylül Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Altıeylül Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Balıkesir Altıeylül Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Balıkesir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Balıkesir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla