Karesi Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Balıkesir Karesi Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Karesi Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Karesi Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 1.Oruçgazi Mahallesi, 1.Sakarya Mahallesi, 2.Oruçgazi Mahallesi, 2.Sakarya Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Aktarma Mahallesi, Alacabayır Mahallesi, Ali Hikmet Paşa Mahallesi, Armutalan Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aygören Mahallesi, Bakacak Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Boğazköy Mahallesi, Büyükpınar Mahallesi, Çanacık Mahallesi, Çay Mahallesi, Çaypınar Mahallesi, Davutlar Mahallesi, Deliklitaş Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Düzoba Mahallesi, Ege Mahallesi, Eski Kuyumcular Mahallesi, Fethiye Mahallesi, Hacı İsmail Mahallesi, Halkapınar Mahallesi, Hisaralan Mahallesi, Hisariçi Mahallesi, İbirler Mahallesi, Kabakdere Mahallesi, Kalaycılar Mahallesi, Kamçıllı Mahallesi, Karabeyler Mahallesi, Karakol Mahallesi, Karaoğlan Mahallesi, Karesi Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kayabey Mahallesi, Kırmızılar Mahallesi, Kızpınar Mahallesi, Kocaavşar Mahallesi, Köteyli Mahallesi, Kurtdere Mahallesi, Kuva-İ Milliye Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Mirzabey Mahallesi, Naipli Mahallesi, Ortaca Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Paşa Alanı Mahallesi, Şamlı Mahallesi, Taşkesiği Mahallesi, Tatlıpınar Mahallesi, Toybelen Mahallesi, Toygar Mahallesi, Turplu Mahallesi, Üçpınar Mahallesi, Vicdaniye Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yaylabayır Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniiskender Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeroluk Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yıldırım Mahallesi, Ziyaretli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Balıkesir Karesi Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Karesi belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Karesi mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Karesi Belediyesi E-İmar Durumu

Balıkesir Karesi İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Karesi imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Karesi İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Karesi Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Karesi Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Karesi Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Karesi İmar Planı

1 – Sorgulamak için Karesi Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Balıkesir Karesi ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Karesi Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Karesi Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Balıkesir Karesi Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Balıkesir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Balıkesir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla