GÜNCEL Sakarya Büyükşehir Belediyesi E-İmar Durumu 2022

2022 Sakarya Büyükşehir Belediyesi E-İmar programı ile Sakarya ve ilçelerine ait E-İmar durumunu ve imar planlarını sorgulayabilir, detayları görüntüleyebilir ve Sakarya genelinde askıya çıkan planlar, imar planı değişiklikleri, uygulama planı, arsa yapı izin durumunu harita üzerinden seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı Belediyelerine ait ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Sakarya ilçeleri ve o ilçelerin mahalle ve köyleri (köyler büyükşehirlerde artık mahalle oldu) 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

sakarya büyükşehir belediyesi e-imar
sakarya büyükşehir belediyesi e-imar

Sakarya En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Sakarya İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

Sakarya İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ilgili ilçe belediyesine ait imar durum belgesi olması gerekiyor. Aşağıdan sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçebilirsiniz.

Sakarya İlçesiE-İmar Programı Sayfası
Adapazarı Belediyesi E-İmarSORGULA
Akyazı Belediyesi E-İmarSORGULA
Arifiye Belediyesi E-İmarSORGULA
Erenler Belediyesi E-İmarSORGULA
Ferizli Belediyesi E-İmarSORGULA
Geyve Belediyesi E-İmarSORGULA
Hendek Belediyesi E-İmarSORGULA
Karapürçek Belediyesi E-İmarSORGULA
Karasu Belediyesi E-İmarSORGULA
Kaynarca Belediyesi E-İmarSORGULA
Kocaali Belediyesi E-İmarSORGULA
Pamukova Belediyesi E-İmarSORGULA
Sapanca Belediyesi E-İmarSORGULA
Serdivan Belediyesi E-İmarSORGULA
Söğütlü Belediyesi E-İmarSORGULA
Taraklı Belediyesi E-İmarSORGULA

Sakarya ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Sakarya’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla