Arifiye Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Sakarya Arifiye Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Arifiye Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Arifiye Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adliye Mahallesi, Ahmediye Mahallesi, Arifbey Mahallesi, Aşağı Kirazca Mahallesi, Boğazköy Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaybaşı Fuadiye Mahallesi, Çınardibi Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hacıköy Mahallesi, Hanlı Merkez Mahallesi, Hanlı Sakarya Mahallesi, Hanlıköy Mahallesi, Karaaptiler Mahallesi, Karaçomaklar Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kışlaçay Mahallesi, Kirazca Mahallesi, Kumbaşı Mahallesi, Mollaköy Mahallesi, Neviye Mahallesi, Semerciler Mahallesi, Türkçaybaşı Mahallesi, Yukarıkirazca Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Sakarya Arifiye Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Arifiye belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Arifiye mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Arifiye Belediyesi E-İmar Durumu

Sakarya Arifiye İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Arifiye imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Arifiye İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Arifiye Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Arifiye Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Arifiye Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Arifiye İmar Planı

1 – Sorgulamak için Arifiye Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Sakarya Arifiye ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Arifiye Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Arifiye Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Sakarya Arifiye Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Sakarya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Sakarya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla