Sakarya Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme 2024

Sakarya Belediyeleri Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı Belediyeleri Emlak vergisi her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Sakarya geneli Emlak vergisi ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Sakarya Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Sakarya Belediyeleri Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sınırları ( Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı) içerisindeki ödeme noktaları veya Sakarya Belediyeleri hizmet binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Sakarya Belediyeleri E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Sakarya Belediyeleri Emlak Vergisi Ödeme
  • Sakarya Belediyeleri E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. İlgili sayfada Sakarya Belediyeleri Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Sakarya Emlak Vergisi İşlemleri:Sakarya Belediyeleri Emlak Vergisi işlemleri için E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/sakarya-belediyeleri linkine tıklayarak istediğiniz Sakarya Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sakarya Emlak Vergisi Muafiyeti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İlgili Sakarya Belediyelerine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

Rate this post
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Marmaraereğlisi Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Yorum yapın