Sapanca Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Sakarya Sapanca Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Sapanca Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Sapanca Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçay Mahallesi, Balkaya Mahallesi, Camicedit Mahallesi, Çayiçi Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Göl Mahallesi, Güldibi Mahallesi, Hacımercan Mahallesi, İkramiye Mahallesi, İlmiye Mahallesi, İstanbuldere Mahallesi, Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi, Kırkpınar Soğuksu Mahallesi, Kırkpınar Tepebaşı Mahallesi, Kurtköy Dibektaş Mahallesi, Kurtköy Fatih Mahallesi, Kurtköy Yavuzselim Mahallesi, Kuruçeşme Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Memnuniye Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Nailiye Mahallesi, Rüstempaşa Mahallesi, Şükriye Mahallesi, Uzunkum Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Yanık Mahallesi, Yeni Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Sakarya Sapanca Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sapanca belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Sapanca mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Sapanca Belediyesi E-İmar Durumu

Sakarya Sapanca İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Sapanca imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Sapanca İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sapanca Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Sapanca Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Sapanca Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Sapanca İmar Planı

1 – Sorgulamak için Sapanca Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Sakarya Sapanca ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Sapanca Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Sapanca Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Sakarya Sapanca Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Sakarya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Sakarya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla