Adapazarı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sakarya Adapazarı Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Adapazarı güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Adapazarı Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; 15 Temmuz Camili, Abalı, Acıelmalık, Akıncılar, Alandüzü, Aşırlar, Bağlar, Bayraktar, Bileciler, Budaklar, Büyükhataplı, Cumhuriyet, Çağlayan, Çaltıcak, Çamyolu, Çelebiler, Çerçiler, Çökekler, Çukurahmediye, Dağdibi, Demirbey, Doğancılar, Elmalı, Evrenköy, Göktepe, Güllük, Güneşler Merkez, Güneşler Yeni, Hacılar, Hacıramazanlar, Harmantepe, Hızırtepe, Işıklar, İkizce Müslim, İkizce Osmaniye, İlyaslar, İstiklal, Karadavutlu, Karadere, Karakamış, Karaköy, Karaman, Karaosman, Karapınar, Kasımlar, Kavaklıorman, Kayrancık, Kışla, Korucuk, Kömürlük, Köprübaşı, Kurtbeyler, Kurtuluş, Küçükhataplı, Mahmudiye, Maltepe, Mithatpaşa, Nasuhlar, Orta, Ozanlar, Örentepe, Papuççular, Poyrazlar, Rüstemler, Sakarya, Salmanlı, Semerciler, Solaklar, Süleymanbey, Şeker, Şirinevler, Taşkısığı, Taşlık, Tekeler, Tepekum, Tığcılar, Turnadere, Tuzla, Yağcılar, Yahyalar, Yenicami, Yenidoğan, Yenigün, Yeşilyurt mahalleleri güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Sakarya Adapazarı Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Adapazarı Belediyesi E-İmar Durumu

Adapazarı imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Adapazarı Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Adapazarı Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Sakarya Adapazarı ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Adapazarı Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Adapazarı Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Sakarya Adapazarı güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ankara Yenimahalle Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sakarya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Sakarya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın