Adapazarı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Sakarya Adapazarı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Adapazarı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Adapazarı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 15 Temmuz Camili Mahallesi, Abalı Mahallesi, Acıelmalık Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Alandüzü Mahallesi, Aşırlar Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bayraktar Mahallesi, Bileciler Mahallesi, Budaklar Mahallesi, Büyükhataplı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çaltıcak Mahallesi, Çamyolu Mahallesi, Çelebiler Mahallesi, Çerçiler Mahallesi, Çökekler Mahallesi, Çukurahmediye Mahallesi, Dağdibi Mahallesi, Demirbey Mahallesi, Doğancılar Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Evrenköy Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Güllük Mahallesi, Güneşler Merkez Mahallesi, Güneşler Yeni Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Hacıramazanlar Mahallesi, Harmantepe Mahallesi, Hızırtepe Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İkizce Müslim Mahallesi, İkizce Osmaniye Mahallesi, İlyaslar Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karadavutlu Mahallesi, Karadere Mahallesi, Karakamış Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Karaman Mahallesi, Karaosman Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kasımlar Mahallesi, Kavaklıorman Mahallesi, Kayrancık Mahallesi, Kışla Mahallesi, Korucuk Mahallesi, Kömürlük Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Kurtbeyler Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Küçükhataplı Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Mithatpaşa Mahallesi, Nasuhlar Mahallesi, Orta Mahallesi, Ozanlar Mahallesi, Örentepe Mahallesi, Papuççular Mahallesi, Poyrazlar Mahallesi, Rüstemler Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Salmanlı Mahallesi, Semerciler Mahallesi, Solaklar Mahallesi, Süleymanbey Mahallesi, Şeker Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Taşkısığı Mahallesi, Taşlık Mahallesi, Tekeler Mahallesi, Tepekum Mahallesi, Tığcılar Mahallesi, Turnadere Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yahyalar Mahallesi, Yenicami Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yenigün Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Sakarya Adapazarı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Adapazarı belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Adapazarı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Adapazarı Belediyesi E-İmar Durumu

Sakarya Adapazarı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Adapazarı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Adapazarı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Adapazarı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Adapazarı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Adapazarı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Adapazarı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Adapazarı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Sakarya Adapazarı ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Adapazarı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Adapazarı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Sakarya Adapazarı Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Sakarya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Sakarya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla