Taraklı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Sakarya Taraklı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Taraklı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Taraklı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçapınar Mahallesi, Aksu Mahallesi, Alballar Mahallesi, Avdan Mahallesi, Çamtepe Mahallesi, Dışdedeler Mahallesi, Duman Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Hacıaliler Mahallesi, Hacımurat Mahallesi, Hacıyakup Mahallesi, Harkköy Mahallesi, İçdedeler Mahallesi, Kemaller Mahallesi, Mahdumlar Mahallesi, Pirler Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Ulucamii Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yusufbey Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Sakarya Taraklı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Taraklı belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Taraklı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Taraklı Belediyesi E-İmar Durumu

Sakarya Taraklı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Taraklı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Taraklı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Taraklı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Taraklı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Taraklı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Taraklı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Taraklı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Sakarya Taraklı ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Taraklı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Taraklı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Sakarya Taraklı Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Sakarya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Sakarya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla