Akyazı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Sakarya Akyazı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Akyazı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Akyazı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akbalık Mahallesi, Alaağaç Mahallesi, Altındere Cumhuriyet Mahallesi, Altındere Gündoğan Mahallesi, Altındere Osmanağa Mahallesi, Ballıkaya Mahallesi, Batakköy Mahallesi, Bedil Kazancı Mahallesi, Bedilkadırbey Mahallesi, Bediltahirbey Mahallesi, Beldibi Mahallesi, Bıçkıdere Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Buğdaylı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakıroğlu Mahallesi, Çatalköprü Mahallesi, Çıldırlar Mahallesi, Dedeler Mahallesi, Dokurcun Mahallesi, Durmuşlar Mahallesi, Düzyazı Mahallesi, Erdoğdu Mahallesi, Eskibedil Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gazi Süleyman Paşa Mahallesi, Gebeş Mahallesi, Gökçeler Mahallesi, Güvençler Mahallesi, Güzlek Mahallesi, Hanyatak Mahallesi, Harunusta Mahallesi, Hasanbey Mahallesi, Hastahane Mahallesi, Haydarlar Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kabakulak Mahallesi, Karaçalılık Mahallesi, Kepekli Mahallesi, Kızılcıkorman Mahallesi, Konuralp Mahallesi, Kumköprü Mahallesi, Kuzuluk Ortamahalle Mahallesi, Kuzuluk Topçusırtı Mahallesi, Küçücek Cumhuriyet Mahallesi, Küçücek İstiklal Mahallesi, Madenler Mahallesi, Mansurlar Mahallesi, Merkezyeniköy Mahallesi, Osmanbey Mahallesi, Ömercikler Mahallesi, Pazarköy Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Salihiye Mahallesi, Seyfeler Mahallesi, Sukenarı Mahallesi, Şerefiye Mahallesi, Taşağıl Mahallesi, Taşburun Mahallesi, Taşyatak Mahallesi, Topağaç Mahallesi, Türkormanköy Mahallesi, Uzunçınar Mahallesi, Vakıf Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yahyalı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeniorman Mahallesi, Yongalık Mahallesi, Yörükyeri Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Yuvalak Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Sakarya Akyazı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Akyazı belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Akyazı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Akyazı Belediyesi E-İmar Durumu

Sakarya Akyazı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Akyazı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Akyazı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Akyazı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Akyazı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Akyazı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Akyazı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Akyazı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Sakarya Akyazı ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Akyazı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Akyazı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Sakarya Akyazı Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Sakarya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Sakarya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla