Manisa Büyükşehir E-Belediye Uygulaması kullanılarak E-İmar görüntüleme ve imar durumu/planı sorgulaması yapılabilmektedir. Manisa ve ilçelerine ait güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve Manisa genelinde inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

  İmar uygulaması ile Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Şehzadeler, Turgutlu, Yunusemre Belediyelerine ait. Bu köy ve mahallelerdeki imar durum değişiklikleri ve imar izinleri görüntülenebilir.

  Manisa Büyükşehir Belediyesi E-İmar Planları

  Manisa Büyükşehir Belediyesi E-imar uygulaması ile Manisa ilçeleri ve o ilçelerin mahallelerinin 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, plan notlarını, kaç kata kadar inşaat izni olduğunu, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca imar planını aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığı bilgisine ulaşabileceksiniz.

  manisa büyükşehir belediyesi e-imar
  manisa büyükşehir belediyesi e-imar

  Manisa En Son İmar Plan Değişiklikleri ve Yeni Askıya Çıkan Planlar

  Manisa Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu her ilçe için geçerli olan en güncel Manisa İmar Planı değişiklikleri, Askıya çıkan imar planları ve Parselasyon planlarını görüntülemek için Tıklayın.

  Manisa İlçeleri E-İmar Durumu Sorgulama

  Manisa İlçesiE-İmar Programı Sayfası
  Ahmetli Belediyesi E-İmarSORGULA
  Akhisar Belediyesi E-İmarSORGULA
  Alaşehir Belediyesi E-İmarSORGULA
  Demirci Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gölmarmara Belediyesi E-İmarSORGULA
  Gördes Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kırkağaç Belediyesi E-İmarSORGULA
  Köprübaşı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Kula Belediyesi E-İmarSORGULA
  Salihli Belediyesi E-İmarSORGULA
  Sarıgöl Belediyesi E-İmarSORGULA
  Saruhanlı Belediyesi E-İmarSORGULA
  Selendi Belediyesi E-İmarSORGULA
  Soma Belediyesi E-İmarSORGULA
  Şehzadeler Belediyesi E-İmarSORGULA
  Turgutlu Belediyesi E-İmarSORGULA
  Yunusemre Belediyesi E-İmarSORGULA

  Manisa ilçe belediyeleri genellikle harita/konum üzerinden imar durumu sorgulama seçeneğini Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) üzerinden sunmaktadır.

  Manisa Büyükşehir Belediyesi E-İmar sistemi ile İlçe belediyelerinin internet sayfası üzerinden tapu işlemlerinizi sorgulayabilir,  Manisa’da Arsanızın bulunduğu yer veya bölgedeki imar durumunu internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Manisa Büyükşehir Belediyesi e-imar sorgulama sistemi ile imar durumunu harita üzerinde görebiliyor ve imar belgesini alabiliyorsunuz. 

  Paylaş.