Yunusemre Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Manisa Yunusemre Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Yunusemre Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Yunusemre Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 50.Yıl Mahallesi, 75. Yıl Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Akgedik Mahallesi, Akmescit Mahallesi, Asmacık Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Avdal Mahallesi, Ayni Ali Mahallesi, Bağyolu Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Beydere Mahallesi, Bostanlar Mahallesi, Büyüksümbüller Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Davutlar Mahallesi, Dazyurt Mahallesi, Demirci Mahallesi, Durasıllı Mahallesi, Düzlen Mahallesi, Emlakdere Mahallesi, Evrenos Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gökçeler Mahallesi, Gülbahçe Mahallesi, Gürle Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Hafsa Sultan Mahallesi, İlyasçılar Mahallesi, Karaahmetli Mahallesi, Karaali Mahallesi, Karahüseyinli Mahallesi, Karakılıçlı Mahallesi, Karakoca Mahallesi, Karaveliler Mahallesi, Karayağcıhacılar Mahallesi, Kayapınar Mahallesi, Kaynak Mahallesi, Keçili Köy Mahallesi, Kışlaköy Mahallesi, Kocakoru Mahallesi, Koruköy Mahallesi, Kozaklar Mahallesi, Kuyualan Mahallesi, Küçükbelen Mahallesi, Küçüksümbüller Mahallesi, Lalapaşa Mahallesi, Laleli Mahallesi, Maldan Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Merkez Efendi Mahallesi, Mesir Mahallesi, Mollasüleymanlı Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Mutlu Mahallesi, Müslih Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Osmancalı Mahallesi, Otmanlar Mahallesi, Örencik Mahallesi, Örselli Mahallesi, Pelitalan Mahallesi, Pınarköy Mahallesi, Recepli Mahallesi, Sakallı Mahallesi, Sarıahmetli Mahallesi, Sarınasuhlar Mahallesi, Sarma Mahallesi, Seyitli Mahallesi, Spil Mahallesi, Sümbültepe Mahallesi, Süngüllü Mahallesi, Şamar Mahallesi, Tevfikiye Mahallesi, Topçuasım Mahallesi, Turgutalp Mahallesi, Türkmen Mahallesi, Uncubozköy Mahallesi, Uzunburun Mahallesi, Uzunlar Mahallesi, Üçpınar Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yaylaköy Mahallesi, Yeni Mahalle Mahallesi, Yuntdağıköseler Mahallesi, Yuntdağyenice Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Manisa Yunusemre Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yunusemre belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Yunusemre mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Yunusemre Belediyesi E-İmar Durumu

Manisa Yunusemre İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Yunusemre imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Yunusemre İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Yunusemre Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Yunusemre Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Yunusemre Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Yunusemre İmar Planı

1 – Sorgulamak için Yunusemre Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Manisa Yunusemre ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Yunusemre Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Yunusemre Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Manisa Yunusemre Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Manisa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Manisa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla