Alaşehir Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Manisa Alaşehir Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Alaşehir Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Alaşehir Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akkeçili Mahallesi, Alhan Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Azıtepe Mahallesi, Badınca Mahallesi, Bahadır Mahallesi, Bahçedere Mahallesi, Bahçeliköy Mahallesi, Baklacı Mahallesi, Barış Mahallesi, Belenyaka Mahallesi, Beşeylül Mahallesi, Caberburhan Mahallesi, Caberfakılı Mahallesi, Caberkamara Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çakırcaali Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Çarıkbozdağ Mahallesi, Çarıkkaralar Mahallesi, Çarıktekke Mahallesi, Çeşneli Mahallesi, Dağarlar Mahallesi, Dağhacıyusuf Mahallesi, Delemenler Mahallesi, Erenköy Mahallesi, Esen Tepe Mahallesi, Evrenli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Girelli Mahallesi, Göbekli Mahallesi, Gülenyaka Mahallesi, Gülpınar Mahallesi, Gümüşçay Mahallesi, Gürsu Mahallesi, Hacıaliler Mahallesi, Hacıbey Mahallesi, Horzumalayaka Mahallesi, Horzumembelli Mahallesi, Horzumkeserler Mahallesi, Horzumsazdere Mahallesi, Ilgın Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İsmailbey Mahallesi, İsmetiye Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karadağ Mahallesi, Kasaplı Mahallesi, Kavaklıdere Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kestanederesi Mahallesi, Killik Mahallesi, Kozluca Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Matarlı Mahallesi, Menderes Mahallesi, Narlıdere Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Örencik Mahallesi, Örnekköy Mahallesi, Piyadeler Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Sarıpınar Mahallesi, Sarısu Mahallesi, Selce Mahallesi, Serinköy Mahallesi, Serinyayla Mahallesi, Sobran Mahallesi, Soğanlı Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Soğukyurt Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şahyar Mahallesi, Şeyh Sinan Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Toygar Mahallesi, Türkmen Mahallesi, Uluderbent Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yuvacalı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Manisa Alaşehir Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Alaşehir belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Alaşehir mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Alaşehir Belediyesi E-İmar Durumu

Manisa Alaşehir İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Alaşehir imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Alaşehir İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Alaşehir Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Alaşehir Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Alaşehir Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Alaşehir İmar Planı

1 – Sorgulamak için Alaşehir Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Manisa Alaşehir ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Alaşehir Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Alaşehir Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Manisa Alaşehir Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Manisa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Manisa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla