Kula Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Manisa Kula Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kula Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kula Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 4 Eylül Mahallesi, Ahmetli Mahallesi, Akgün Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Ayazören Mahallesi, Ayvatlar Mahallesi, Balıbey Mahallesi, Başıbüyük Mahallesi, Battalmustafa Mahallesi, Bayramşah Mahallesi, Bebekli Mahallesi, Bey Mahallesi, Börtlüce Mahallesi, Camii Cedit Mahallesi, Çarıkballı Mahallesi, Çarıkmahmutlu Mahallesi, Çiftçiibrahim Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Emre Mahallesi, Encekler Mahallesi, Erenbağı Mahallesi, Eroğlu Mahallesi, Esenyazı Mahallesi, Evciler Mahallesi, Gökçeören Mahallesi, Gökdere Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Güvercinlik Mahallesi, Hacıtufan Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hayalli Mahallesi, İbrahimağa Mahallesi, İncesu Mahallesi, Kalınharman Mahallesi, Karaoba Mahallesi, Kavacık Mahallesi, Kenger Mahallesi, Kızılkaya Mahallesi, Konurca Mahallesi, Körez Mahallesi, Narıncalıpıtrak Mahallesi, Narıncalısüleyman Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Papuçlu Mahallesi, Sandal Mahallesi, Saraçlar Mahallesi, Sarnıç Mahallesi, Seyitali Mahallesi, Söğütdere Mahallesi, Şehitlioğlu Mahallesi, Şeremet Mahallesi, Şeritli Mahallesi, Şıhlı Mahallesi, Tatlıçeşme Mahallesi, Topuzdamları Mahallesi, Yağbastı Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilyayla Mahallesi, Yurtbaşı Mahallesi, Zaferiye Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Manisa Kula Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kula belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kula mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Kula Belediyesi E-İmar Durumu

Manisa Kula İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kula imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kula İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kula Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kula Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kula Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kula İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kula Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Manisa Kula ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kula Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kula Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Manisa Kula Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Manisa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Manisa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla