Şehzadeler Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Manisa Şehzadeler Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Şehzadeler Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Şehzadeler Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 1.Anafartalar Mahallesi, 2.Anafartalar Mahallesi, Adakale Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi, Ahmet Bedevi Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alaybey Mahallesi, Arda Mahallesi, Aşağıçobanisa Mahallesi, Ayvacık Mahallesi, Bayındırlık Mahallesi, Belenyenice Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çavuşoğlu Mahallesi, Çerkezmahmudiye Mahallesi, Çınarlıkuyu Mahallesi, Dere Mahallesi, Dilşikar Mahallesi, Dinçer Mahallesi, Ege Mahallesi, Gediz Mahallesi, Gökbel Mahallesi, Göktaşlı Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Hacıhaliller Mahallesi, Halıtlı Mahallesi, Hamzabeyli Mahallesi, İbrahimçelebi Mahallesi, İshakçelebı Mahallesi, Kağan Mahallesi, Kaleköy Mahallesi, Kalemli Mahallesi, Karaağaçlı Mahallesi, Karaoğlanlı Mahallesi, Karayenice Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Kırançiftliği Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Kuşlubahçe Mahallesi, Mimarsinan Mahallesi, Nişancıpaşa Mahallesi, Nurlupınar Mahallesi, Peker Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Sancaklıbozköy Mahallesi, Sancaklıçeşmebaşı Mahallesi, Sancaklıiğdecik Mahallesi, Sancaklıkayadibi Mahallesi, Sancaklıuzunçınar Mahallesi, Sarıalan Mahallesi, Saruhan Mahallesi, Selimşahlar Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Tekeliler Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Tilkisüleymaniye Mahallesi, Tunca Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Utku Mahallesi, Veziroğlu Mahallesi, Yarhasanlar Mahallesi, Yeniharmandalı Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yukarıçobanisa Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Manisa Şehzadeler Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Şehzadeler belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Şehzadeler mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Şehzadeler Belediyesi E-İmar Durumu

Manisa Şehzadeler İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Şehzadeler imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Şehzadeler İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Şehzadeler Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Şehzadeler Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Şehzadeler Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Şehzadeler İmar Planı

1 – Sorgulamak için Şehzadeler Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Manisa Şehzadeler ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Şehzadeler Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Şehzadeler Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Manisa Şehzadeler Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Manisa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Manisa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla