Akhisar Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Manisa Akhisar Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Akhisar Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Akhisar Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçaalan Mahallesi, Akçeşme Mahallesi, Akkocalı Mahallesi, Akselendi Mahallesi, Arabacıbozköy Mahallesi, Aşağıdolma Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Ballıca Mahallesi, Başlamış Mahallesi, Bekirler Mahallesi, Beyoba Mahallesi, Boyalılar Mahallesi, Büknüş Mahallesi, Bünyanosmaniye Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamönü Mahallesi, Çanakçı Mahallesi, Çıtak Mahallesi, Çobanhasan Mahallesi, Çoruk Mahallesi, Dağdere Mahallesi, Dayıoğlu Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Dingiller Mahallesi, Doğankaya Mahallesi, Doğuca Mahallesi, Dolmadeğirmen Mahallesi, Durasıl Mahallesi, Efendi Mahallesi, Erdelli Mahallesi, Eroğlu Mahallesi, Evkafteke Mahallesi, Göcek Mahallesi, Gökçeahmet Mahallesi, Gökçeler Mahallesi, Hacı İshak Mahallesi, Hacıibrahimler Mahallesi, Hacıosmanlar Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hamitköy Mahallesi, Hanpaşa Mahallesi, Harmandalı Mahallesi, Has Hoca Mahallesi, Hasköy Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Işıkköy Mahallesi, İnönü Mahallesi, İsaca Mahallesi, Kabaağaçkıran Mahallesi, Kadıdağı Mahallesi, Kapaklı Mahallesi, Karabörklü Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Karayağcı Mahallesi, Kavakalan Mahallesi, Kayalıoğlu Mahallesi, Kayganlı Mahallesi, Kethüda Mahallesi, Kızlaralanı Mahallesi, Kobaşdere Mahallesi, Kocakağan Mahallesi, Kömürcü Mahallesi, Kulaksızlar Mahallesi, Kurtulmuş Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Medar Mahallesi, Moralılar Mahallesi, Musaca Mahallesi, Musalar Mahallesi, Muştullar Mahallesi, Paşa Mahallesi, Pekmezci Mahallesi, Pınarcık Mahallesi, Ragıp Bey Mahallesi, Rahmiye Mahallesi, Reşat Bey Mahallesi, Sabancılar Mahallesi, Sağrakçı Mahallesi, Sakarkaya Mahallesi, Sarıçalı Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Sarnıçköy Mahallesi, Sazoba Mahallesi, Seğirdim Mahallesi, Selçikli Mahallesi, Selvili Mahallesi, Seyit Ahmet Mahallesi, Sırtköy Mahallesi, Sindelli Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Süleymanköy Mahallesi, Süleymanlı Mahallesi, Sünnetçiler Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Şeyhisa Mahallesi, Taşçılar Mahallesi, Topluca Mahallesi, Tütenli Mahallesi, Ulu Camii Mahallesi, Ulupınar Mahallesi, Üçavlu Mahallesi, Yatağan Mahallesi, Yayakırıldık Mahallesi, Yaykın Mahallesi, Yeğenoba Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Zeytinlibağ Mahallesi, Zeytinliova Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Manisa Akhisar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Akhisar belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Akhisar mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Akhisar Belediyesi E-İmar Durumu

Manisa Akhisar İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Akhisar imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Akhisar İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Akhisar Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Akhisar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Akhisar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Akhisar İmar Planı

1 – Sorgulamak için Akhisar Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Manisa Akhisar ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Akhisar Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Akhisar Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Manisa Akhisar Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Manisa iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Manisa Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla